Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért vesztek drágább (Ariel,...

Miért vesztek drágább (Ariel, Persil, stb. ) mosószert? Miért nem jó a 100 forintos boltban kapható Silkylux/Familux/Lorilux és társai, ami 1000-1500 Ft/L?

Figyelt kérdés

Én a Silkyluxot használom, és meg vagyok vele elégedve, gyönyörűen tisztára mos mindent, jó az illata.


Ti már próbáltátok legalább ezeket az olcsóbb mosógéleket?


2019. júl. 31. 18:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*1000-1500Ft / 4 Liter!!
2019. júl. 31. 18:49
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Én egyedül élek, heti kétszer mosok, egy 3 Liter / 3.000 Forint / 50 mosásra elegendő Persil gél egy kis matekozás után = fél évig kitart.


Az, hogy fél évente 1.500, vagy 3.000 Forintot költök mosószerre, igazán nem számít.

Ellenben megnyugtat, hogy a ruháim olyan mosószerrel vannak mosva, aminek kutatás / fejlesztési költségeit nem 100 Forintos üzletekből finanszírozzák. És ez nem arcoskodás, tényleg megnyugtat. :)


WC Papírból, Papírtörlőből, Alufóliából, stb. megveszem a legolcsóbbat, de a ruhák baromira könnyen ki tudnak fakulni.

2019. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Sosem kellett még vízlágyítót vennem (a környéken szoktak használni), és tizenegynéhány évesen először csapágyas, majd panelhibás lett a mosógép, a fűtőszál meg teljesen ép volt. Szerntem ezekben van vízlágyító is (Persil, Ariel). És valóban, nem fakulnak a ruhák színei (Color mosópor), a kínai és olcsóbb ruhák sem. Nekem ennyit megér az a kb 3 havonta +2000Ft.
2019. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Egyéni mentalitás kérdése is. A feleségem mindenből a drágábbat veszi. Ezért aztán a fel nem oldódó mosogatógép tablettának az utolsó, a tányérokra száradt cseppjeit mi esszük meg.
2019. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is hülyeség vízlágyítóra költeni, ugyanis a mosószernek, gélnek pont ez a lényege, lágyítja a vizet, csökkenti a felületi feszültségét, de ezt csinálja az olcsó és a drága is.


Én sem vagyok szegény, de pont azért nem szeretném megvenni a Persilt, mert a TV-ben látom mindig a reklámját, és az van a fejemben, hogy ez másodpercenként több millió forint, és mindezt én fizetném, ha azt a terméket venném, legyen az mosószer.


Szerintem ha az olcsó, nem reklámozott noname mosószereket is ugyan úgy el lehetne adni marketinggel, a Persil árában, ha reklámoznák.

2019. júl. 31. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintem ha az olcsó, nem reklámozott noname mosószereket is ugyan úgy el lehetne adni marketinggel, a Persil árában, ha reklámoznák."

Lehet, de mindenkinek csak egyszer.

Én vettem az általad emlegetett mosószerből életem egy sötét korszakában, minden fehér holmim beszürkült, de cserében a színesek kifakultak, miközben minden folt benne maradt.

Szóval, én maradok az Arielnél, amit Ausztriából hozok egy évben egyszer rokonlátogatáskor.

2019. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Szegedi vagyok.

Mi Szerbiából,a szabadkai piacról veszünk sokmindent,-a mosószert is.

A 9,1l(2x4,55l)-s Arielt a tavasszal 2800! ft-ért vettük.

2019. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6: Nekem ilyen problémám nem volt.


7: Ilyen helyeken lehet, hogy utánzatot kapsz, bár ha ismered a márkát, és ugyanolyan, akkor jó vétel!

2019. júl. 31. 22:32
 9/11 anonim ***** válasza:
5%
Ejj de sok ideje van valakinek! 😃
2019. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pedig magam főzöm, 3 havonta egyszer és azt szeretjük a legjobban, körülbelül 500 ftra jön ki 3 havi adag.
2019. aug. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!