Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek érdemes-e öblítőt...

Szerintetek érdemes-e öblítőt használni a mosáshoz?

Figyelt kérdés

Coccolinot használok, de több más típust is próbáltam már többféle típust is, de leállnék vele, mert szerintem ragacsos, nem kellemes az illatuk. A boltban úgy választok, hogy a legkevésbé elviselhetetlent veszem.


Ezzel szemben a mosógél illatát jobban szeretem.


A másik meg az, hogy kissé mintha ragadnának tőle a ruhák, amikor kiveszem a gépből, és még vizesek, és nem olyan jó az állaguk.


Már nagy arányú hígításban használom, és abból sem sokat, a gyári előírás szerinti alkalmazás gyilkos lenne.


A másik meg az, hogy undorító egy anyag, ragad rá az öblítőtartóra, a flakonra, biztos a ruhára is - azt mondják az eladók, hogy "bevonatot képez", de minek?


Lehet, hogy végleg leállok vele.


2019. júl. 31. 22:42
 1/6 A kérdező kommentje:

Sokan írják, hogy ecetet lehet helyette használni, azt biztosan nem akarok, citromlevet sem szívesen - minek? Mi az a nagyon fontos funkció, amit ecettel kellene helyettesíteni?


Miért nem elég a csapvíz, hogy kimossa a mosószert?

2019. júl. 31. 22:45
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy ragacsos tőle a ruha, ne vadulj már! 🤦‍♀️


Nálunk pl volt, hogy elfogyott az öblítő, na az anélkül mosott ruhával agyon lehetett volna ütni valakit, olyan merevre száradtak pl a farmerek. Az illat csak egy plusz funkciója, alapjáraton puhítja az anyagot (németül a neve is ez: Weichspüler). Ha nem akarsz olyan intenzív illatot, ajánlom figyelmedbe a babáknak kifejlesztett illatanyag-mentes változatot. Van pl a dm-ben saját márkás is.

2019. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Én évek óta nem használok. Cssk folyékony módszert.

Próbáld ki öblítő nélkül, ha nem tetszik az eredmény akkor keress illatszer menteset

2019. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Évekig mostam öblítő nélkül, manapság már a legtöbb mosópor is tartalmaz illatanyagot, szóval simán lehet.

Annyi, hogy ahogy az előző is írta, nem lesz olyan finom az anyag mosás után, vagy pl az ágynemű könnyebben lesz statikus, ilyesmik. De élhetsz nélküle, ha nem szereted, próbáld ki, meglátod, mennyire zavar, ha nincs.

Vagy próbáld ki esetleg ezeket a 3-in-1 kapszulákat, ott egyben van minden, hátha az jobban beválik neked.

2019. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Azért is lehet, mert túl sok ruhát teszel a gépbe, és nem annyira tudja kiöblíteni a ruhákból az öblítőt.

Én is leszoknék az öblítő használatáról, így is agyon higítom, már szörp arányban. De folyamatosan újakat próbálok ki, de egy literes flakon fél évre is elég.

2019. aug. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökre elég a csapvíz is, ha az utolsó öblítőfázisnál 7Ph-s a kifolyó vized. Ekkor mosószermentes a ruha. Az öblítőcucc csak az utolsó öblítési fázisnál kerül bele, "összekoszolják" vele a ruhát hideg vízben, így szagos lesz és a műszálasra egy vékony vegyréteg kerül amitől állítólag nem fog szikrázni ha kiszállsz a kocsiból. De egyébként tök fölösleges, törülközőre, pizsamára, alsónemőre ne is hasnálj öblítőt, mert nem lesz nedvszívó a bevonat miatt.
2019. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!