Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sárga foltosan mos a mosógepen...

Sárga foltosan mos a mosógepen, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisebb nagyobb sárga foltok lesznek a ruhákon miután kiveszem a gépből őket. Mosószert, öblítőt nem hasznalok, ecetes vízzel öblítek. Domestossal 90 fokon átmostam, gumi részét letakarítottam, de nem lett jobb.

Nem tudom mit csináljak...


2019. aug. 20. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A domestos feloldotta a fémen a lerakódásokat, esetleges rozsdát, vasat. Ettől sárga. De ha már előtte is ilyen volt, az ecet szintén hasonlóan maró. Nem tudom honnan indult ez az ecetes öblítős marhaság, de nagyon nem tesz jót a gépeknek. Maximum új gépeknél havi egyszer kitisztításra. Szerintem pár mosásnál használj most rendes mosószereket, hátha kitisztul.
2019. aug. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

1# A mosógèp belselye műanyag ès rozsdamentes, semmi sem rozsdásodik. Egyèbkènt a sima víztől lenne rozsdás. Erről ennyit.

Az ecetnek számos előnye van az öblítővel szemben. Ha hiszed ha nem, règen nem volt öblítő.

Kèrdezö- mi az, hogy nem használsz mosószert? Esetleg mosódiót?

Jó adag trisóval mosd át 90 fokon. Vagy vegyèl mosógèp tisztítót.

2019. aug. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Belselye?? 👏👏👏
2019. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Nincs az a rozsdamentes cucc, amit folyamatosan savban áztatunk és minimálisan ne rozsdásodna.


Az #1nek igaza van, ha nem javul 2-3 normális folyékony mosószeres, öblítős mosás után, akkor az a gép kuka.


A következő él meg használj mosószert (zselékapszulát) és öblítőt/mosóparfümöt.

2019. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként, ha folyamatosan ecetes vízben mosod a ruhákat, a ruha anyaga is károsodik
2019. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz lesz elhinnem mindkettőt, mert 20 éve öblítek ecettel és nem rozsdás semmi,sőt, tükör fényes a dobom kívül-belül. Valamint a 10-15 éves ruháim is köszönik jól vannak máig is. Eléggé félre vagytok informálódva.

Valamint az ecet kevés és amúgy is hígul még, tehát sohasem okoz gondot, mint ahogy a mosógépgyártók is elveszítették azonnal az ezzel kapcsolatos pert már régen.

2019. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
valamint a lúgos mosószerrel lép reakcióba a savas öblítő, ami így semleges lesz. Nem egy adag tömény savat öntesz rá.
2019. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A domestosos átmosás előtt is volt ez a gondom, volt akinek hasonló gondja volt, és ez segitett, de nekem nem. Trisót ma veszek, kipróbálom remélem segít. Kb 4 éve nem használok mosószert, az adagolóba szódabikarbónát teszek 1 ek, öblítőnek ( 2 L-es flakonba 2dl ecet többi víz) ezt használom. Ha foltos a ruha, folttísztítózom előtte, vagy leáztatom.
2019. aug. 21. 06:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Na mégis, pontosan milyen masina ez?

Rendes vezetékes vízre van kötve, vagy valami fúrt kútra?

Milyen ruhákat szoktál mosni? Milyen mosószerrel mosod a ruhát?

Milyen töménységű és mennyiségű ecetet használsz?

2019. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Most látom a vegyszereidet...


Tehát a mosószered szódabikarbóna, értelmezhetetlen mennyiségben, az eceted meg qrvasok, nem jelzett töménységűvel keverve, értelmetlenül.


Az ecetből 1-2 evőkanálnyi 20%-os kell csak az öblítősrekeszbe önteni, és ehhez önts még egy kis vizet. A végső hígítás úgyis a dobban lesz a 10 liter öblítővízzel. Egyszerűen hülyeség otthon egy 2 literes köcsögben hígítottan tárolni amit utána csak még jobban felhígít a masina.


Vegyél rendes mosószert és azzal mosd a ruhákat.

2019. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!