Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A hipónak nem fehéríteni kell...

A hipónak nem fehéríteni kell a ruhát?

Figyelt kérdés
Az enyémen hatalmas sárga folt lett ott ahová a hipót öntöttem és nem fehér és nem megy ki. Vagy lejárt a szavatossága lehet?
2019. aug. 21. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Anyag függő.

Tudod, fizika. Kölcsönhatás.

2019. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy feherit, vagy sargit. en ezert nem hasznalom ruhakra
2019. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
még a fehéret is megsárgíthatja
2019. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

A hipó maga színtelen vagy sárgás, és gyorsan bomlik. Néhány hét alatt lezajlik ez a folyamat. A benne oldott fémektől más színe is lehet. Ruha fehérítésére vannak jobb szerek is, ez roncsolja az anyagot, szerintem.

Én legfeljebb egy keveset öntenék a mosószeres vízhez, rá a foltra semmiképpen sem. Nem fog kijönni semmivel sem az a folt, mert a rostokat tette tönkre.

2019. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De szomorú vagyok, kedvenc pólóm oda akkor, fehér volt amúgy, ezért is döbbentett meg, hogy a fehérítő sárgít az eleve fehér cuccon???
2019. aug. 21. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem fizika, kémia.

Az a hypó igencsak szav időn belüli volt, azért lett sárga a bugyid.

2019. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
A hipó főleg fertőtlenít és nem fehérít. Fehérít a domestos vagy egyéb anyag, ami klórt tartalmaz. Próbálkozhatsz esetleg a vanish-sal
2019. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!