Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen egy jó babaruha szabásm...

Milyen egy jó babaruha szabásminta? Három dimenziósra hogyan lehet? Lásd kifejtve alább.

Figyelt kérdés

Vegyünk egy polót az egyszerűség kedvéért. Tipikusan van egy eleje és egy háta a szabásmintának, mindkettő sík, összevarja őket az ember és továbbra is síkban van a két réteg, csak ha felveszi akkor tágul ki. Az igazi ruháknál is így van, hogy a polót gyűrődésmentesen síkba lehet hajtogatni tipikusan. Nem is értem miért két darabból csinálják?


Ugyanakkor ha két darabból van összevarva, akkor lehetőség lenne arra, hogy a végeredmény valóban egy 3-dimenziós felületre jobban illeszkedő nem síkrahajtható dolog legyen, tehát nem pusztán hengeres, de akár öblös, stb. A valóságban úgy tűnik nekem ,hogy általában ezzel nem foglalkoznak, lehet hogy a szép vasaltra hajtogatás miatt, mert az ember nem csak felveszi, de le is veszi és tárolni akarja. a különbség meg nem olyan nagy. De lehetne jobban is, ha a levétellel nem törődünk. Egy babaruha például lehet állandóan a babán. Ekkor hogyan lehet jó szabásmintát csinálni, ami nem lapos?



2019. szept. 12. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdés elég össze vissza, és nem is értem teljesen a problémádat.


DE a ruhák többsége manapság már elasztikus anyagból van.

Ès nem csak síkban vannak a ruhák. Pl már a baba nadrág is, de egy felnötté meg pláne, az eleje és a hátulja más méretü, ívben vannak vágva, és ahogy össze varrjuk lesz belöle egy öblös üllep.


Ugyan így pl nöknél egy blúz mintája a mellnél be van vágva, ha ott össze varrod, akkor lesz egy kiemelkedö hupli a mellnek helyet adva...

2019. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem, ilyen öblös szabásmintét keresnék, polóra, mert fejből nem tudom hogyan kell, találok valahol?
2019. szept. 12. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!