Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossak otthon szőnyeget?

Hogyan mossak otthon szőnyeget?

Figyelt kérdés
nekem nagyon drága, hogy elvigyem kitisztíttatni, otthon nincs szőnyeg tisztító gépem, viszont a szőnyegek nagyon kenyesek, milyen vegyszerrel tisztitsam, es kell hozzá valamilyen kefe, leginkább ezek érdekelnének

2019. okt. 20. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Porszívózd ki, majd puha kefével, cettel dörgöld végig. Azért kefével és nem szivaccsal, mert így nem sok folyadékot viszel a szőnyegre.
2019. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én szőnyegtisztító habot használok (Vanish). Ráfújom a szőnyegre, kefével beledörgölöm, végül kiporszívózom. Legutóbb egy nagyon koszos szőnyeget sikerült így újjá varázsolnom, pedig már majdnem kidobásra ítéltem. A habot kínai vegyesboltban 1500-ért vettem.

[link]

2019. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

Kedves utolsó, porszivozni porszivóval szoktál, vagy takarító géppel?

Bocsi ha hulye a kérdés, csak a porszívót nem teszi tönkre a víz?

2019. okt. 20. 17:58
 4/7 A kérdező kommentje:

Vagy ezt a habot nem kell vízzel feloldani miután lefujtad a szőnyeget?

Nem vagyok otthon ebben, elnézést csak még 13 éves vagyok, és nem igazán értek ehez

2019. okt. 20. 18:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Sima, egyszerű porszívóval, mivel a hab nem vizezi át különösebben a szőnyeget. Mondjuk, az enyém azért nedves volt, mivel a foltok miatt sok habot fújtam és erősen beledörzsöltem kefével. Hagytam pár órát, hogy száraz legyen és utána alaposan átporszívóztam. Magam is meglepődtem az eredményen.
2019. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hagyományos pórszívóval csak száraz felületet szabad porszívózni.

Tehát várjátok meg, amíg megszárad a szőnyeg.

2019. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rá van írva minden szőnyegtisztító szerre, hogy hogyan kell használni. Be kell tartani az előírásokat.
2020. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!