Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miert szamit hazimunkanak a...

Miert szamit hazimunkanak a mosas?

Figyelt kérdés

Utalom amikor egy no azt mondja, hogy tegnap egesz nap mostam.

Kivenni a szennyestartobol, betenni a gepbe, mosokapszula, 2 gombnyomas es mehet. 1,5 ora mulva kiveszi es kitereget.


Holgyeim! Mi ebben a munka?


2019. nov. 11. 20:32
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
17%
Részben igazad van részben pedig azert kicsit nagyobb munka. A hétkoznapi ruhákat nyilván bevághatjuk egybe, de azért a drágább felsők, nadrágok, ingek kicsit nagyobb odafigyelés igényelnek. Legalább is én figyelek rájuk. De abban viszont igazd van, hogy a mosást simán be lehet iktatni a hétköznapokba. Mikor hazaérek beteszek egy adagot (rendszerint már előre bekeszítem, csak indítani kell ha hazaérek), amíg pakolok, vacsorát csinálok, fürdök 2 adag simán lemegy. Tévézés közben pedig ha nem halmozom fel a vasalatlant 20-25 perc az egész.
2019. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%
Ha a kifejezésre vonatkozik a kérdés, akkor úgy gondolom, a választ még a régi idők mosási technikájában kell keresni, amikor még közönséges fateknőben mostak az udvaron. Aztán persze jött a gépesítés, bár még aki emlékszik a Hajdu mosógépekre (nem automata!) az emlékezhet, hogy azzal is volt dolog folyamatosan, a hozzátartozó centrifugával. Az pedig tény, hogy a mai automata mosógépek a korábbi mosási procedúrát lényegesen leegyszerűsítik, ám a régi, nehézkes mosási folyamatot tükröző szóhasználat megmaradt mintegy nyelvi hagyományként.
2019. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
61%
Te tényleg ennyire h.lye vagy, uram?
2019. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

1-2es koszonom, ertelmes valaszok.

3-as: tipikus ostoba no vagy aki szerint a mosas egy egesz napon at tarto kemeny fizika munka.

2019. nov. 11. 21:45
 5/44 anonim ***** válasza:
68%
Uram! Akkor vállald át ezt a tevékenységet családodban (Ha van?) Nem utálkozni kell hanem segiteni!
2019. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Draga holgyem.

En hazaerek a munkabol, beteszem a szennyest. Elmegyem bevasarolni es mire hazaerek lejar a mosogep es kiteregetek.

Van hogy mindennap ( gyerekektol fugg).

De eszembe nem jutna azt mondani hogy EN MOSTAM.

Ez ratok jellemzo,mint pl te.

2019. nov. 11. 21:48
 7/44 anonim ***** válasza:
57%

"tipikus ostoba no vagy aki szerint a mosas egy egesz napon at tarto kemeny fizika munka."


Se nő nem vagyok, sem ostoba, a házimunka meg meg se kottyan. Na akkor mégiscsak házimunka a mosás? Na ezt szépen benézted, jöhet a következő kérdés, ennél ostobább ma már úgy sem lesz

2019. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Miert lenne hazimunka?

Mert en is megcsinalom?

Egy egyszeru gepesitett tevekenyseg...

2019. nov. 11. 21:51
 9/44 anonim ***** válasza:
48%
Akkor a sori munka sem munka? Vagy a vasalás, főzés, teregetés? Mind ugyanaz. Mert te képtelen vagy mosni magadra, attól még ne utáld már ennyire
2019. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

A sori munka az robot munka...


Ha elolvastad volna amit irtam, akkor lathattad volna, hogy en konkretan kimosok a csaladra.

Illetve a mosogep megteszi :)

2019. nov. 11. 21:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!