Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A penész elleni ózonkezelésről...

A penész elleni ózonkezelésről kérdeznék, ki használta már?

Figyelt kérdés
Haza vittük az újszülött babánkat a kórházból, apa jól befűtött hirtelen, emiatt lecsapódott a pára, és tegnap reggel észrevettük, hogy térdig ér a fehérpenész az egyik falon. Gyerekkel eljöttem otthonról, azóta nem is vagyunk otthon. Euidő alatt, apa szavózott, majd flóraszepttel feltakarított, maj átrendezte a szobát, hogy megakadályozza a hőhidat, mindezt úgy hogy folyamatosan szellőztetett. Egész éjjel nyitva volt az ablak, mi meg nem aludtunk otthon. Ma még csinálnak egy ózongenerátoros kezelést is a lakáson. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Azt mondták ózon kezelés után szellőztetni kell 1 órát, viszont neten én azt olvastam, hogy további 1 napot kell várni, mert mérgező. Most mi legyen? Haza mehetek a babával? Aki a kezelést csinálja a házunkon, azt mondja, 1 2 óra szellőztetés után minden rendben van, fertőtlen a ház.
2019. nov. 13. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Autóban az ózonos kezelést követően be lehet ülni egy szellőztetés után akár azonnal és menni vele.

Én annak hinnék, aki végezte a kezelést, nem egy netes forrásnak.

2019. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
A hőhidat milyen átrendezéssel lehet megszüntetni? :o
2019. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hideg falra/utca falra, szekrényt,ágyat tettünk, így peneszedett be. Ezt rendezte át a kedvesem
2019. nov. 13. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

"apa jól befűtött hirtelen, emiatt lecsapódott a pára"

Na a befűtéstől biztosan nem csapódik le a pára. Attól esetleg, hogy a befűtés mellett nem lett sokáig szellőztetve, holott előtte megszokta a helyiség a napi kétszeri kereszthuzatot. Most meg ez a baba miatt elmaradt, és felment az egekbe a páratartalom. Az előzőeknél több fűtés soha nem okoz penészedést, ha minden más körülmény azonos szinten marad. Sőt.

Az ózon valóban mérgező. De szerintem is elég egy órát szellőztetni utána. Bár a felületekbe is bediffundál, de azokban el is reagál, tehát azok nem kezdik el utána elereszteni. Nem is értem a plusz egy napot.

De ettől függetlenül a korábbi szellőztetési menetrendet meg kell tartani. Ha korábban nem volt penész, ezután sem lesz. Ha van baba, akkor is. Addig más helyiségbe kell vinni, vagy őt is kivinni a friss levegőre babakocsiban...

2019. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ózongenerátorom, ráadásul nagy teljesítményű.

A lakásban bekapcsolva, minden élő baktériumot, gombát, bolhát, poloskát, szúnyogot stb-t elpusztít, természetesen a penészt is.

Ha van növény, azt ki kell vinni onnan.


A bekapcsolást követően senki sem mehet be a lakásba, mert mérgező az ózon.

Kb egy órát kell mennie a gépnek, majd egy további órát érdemes még várni, hogy kifejthesse a hatását az ózon a lakásban.

Ezután lehet csak bemenni, de azonnal ki kell nyitni mindent és jól ki kell szellőztetni.

Kb. egy órás szellőztetés után használatba lehet venni a lakást.

Kellemes "új szaga" lesz a levegőnek.


A penészedés okát viszont mindenképpen meg kell szüntetni!

2019. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
A penészedésre csak tüneti kezelés az ilyen ózonosdi, ha az oka nincs megszüntetve. Az pedig a magas páratartalom és a hideg felület. A megoldás mindenképpen a szellőztetés és a párafelhalmozódás megszüntetése. Szobai teregetés, gázsütő a fő elkövető, tehát egy szárítógép, elektromos sütő és már nem fog termelni párát.
2019. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó!

"ózonosdi"


Ezzel a hozzáállással, hogy lenézet egy sok évtizede bevált és 100%-osan működő vegyszermentes technikát, csak magadról állítasz ki egy bizonyítványt.


(Sajnálatos, hogy a keleti határ menti falvakban élők ennyire el vannak maradva...)

2019. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ózonosdi, miért mi bajod ezzel?


Egyébként nem nézem le, de kezeljük már helyén. Nem szünteti meg az okot, csak a tünetét, azt is átmenetileg. (ózonban utazóknak nyilván az a jó, ha visszatér az ügyfél)

2019. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!