Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran takarítotok?

Milyen gyakran takarítotok?

Figyelt kérdés
Az érdekel nálatok mi a bevett szokás, milyen gyakran porszivóztok, vagy takarítjátok ki a wc-t, rendrakás? Azért érdekel, mert gyakaran elmaradnak ezek az itthoni teendők, nem viszek bele rendszert, ha csak arra alapozok, hogy "majd ha koszos lesz", akkor gyakran elmarasztom ezeket a dolgokat.

2019. nov. 29. 13:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
90%
Egyedülállóként 2 hetente panelt.
2019. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Én magam után igyekszem pakolgatni, mosogatni, de nem túl sok időm van erre. Két hetente jön hozzám takarítónő, aki mindent rendesen megcsinál, felmos, letöröl, ablakot mos, vasal, etc.
2019. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Kritikus helyeken minden nap, ez konyha, étkező asztal körül. Teljes porszívózás hetente, wc szintén, de a deszkát fertőtlenítem sűrűbben is. A rendet folyamatosan igyekszem tartani.
2019. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nincs beosztva fix időközönként egy takarítás.


Amikor van időm, akkor takarítom azt amit már takarítani kell, mert piszkos vagy, mert már rég nem takarítottam.

2019. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Porszívózás hetente, fürdőszoba-wc kéthetente, de a wc-csészét és deszkát napi szinten fertőtlenítem, konyha szükseg szerint (konyhapultot, asztalt használat után azonnal letörlöm, sose marad rajta kosz hosszabb ideig, mosogatót kb. 2 hetente fertőtlenítem domestossal, csepegtető tálcát rendszeresen elmosom, vízkőtlenítem, mikrót, sütőt,kávéfőzőt szükség szerint) konyhaszekrényt evente egyszer törlöm át, a beltéri ajtókat szintén évente egyszer törlöm át egy bedves domestosos ronggyal, ablakmosás függönymosással együtt van, évente kétszer.
2019. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Van egy vezeték nélküli porszívóm, azzal mindennap 10 perc alatt körbefutom a lakást és áttörlöm a bútorokat mert sötétek és meglátszik rajtuk a por. Engem zavar.

minden szombaton pedig nagyobb takarítás: szőnyegek szellőztetése, nagy porszívózás, felmosás, fürdő és wc takarítás.

2019. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez még lemaradt: a wc-t egy héten többször takarítom vagyis törlöm körbe.

(utolsó voltam)

2019. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Baba és cica van a házban tehát porszívó minden reggel megy, sőt esténként partvissal is áthúzom a házat még egyszer ha kell. Wct heti egyszer takarítom, ezen kívül minden nap rakok bele fertőtlenítőszert. Portörlés kéthetente ablakpucolás évszakonként plusz ha nagyon koszosnak látom. Felmosni két-három naponta. De azt nem tartom be annyira szigorúan, van hogy heti egyre redukálódik. A többi dolog igény szerint van takarítva.
2019. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Nevetni fogtok mind, de nekem azóta nem szalad el a lakás, mióta egy app-et használok. Én ilyen bamba vagyok. Fel vannak sorolva a helyiségek, azokon belül a teendők, beállíthatod, hogy hány naponta figyelmeztessen mire.

Pl. egyedül lakom, így nincs akkora kosz, be van állítva az előszobában, hogy 7 naponta szóljon, hogy söprés, felmosás. Naponta szól, hogy mosogatás. Ha megcsinálod, ott egy nagy gomb, hogy I just did it!, rányomsz, és indul a számláló újra.

2019. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha felveszem a szemüvegemet, minden poros.

Inkább leveszem...

:)

2019. nov. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!