Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel fertőtlenítsek, ha egér...

Mivel fertőtlenítsek, ha egér volt a szobámban?

Figyelt kérdés
Domestosos vízzel töröltem fel, de az ágyon is végig mászott. A padlóra elég a Domestosos víz? Az ággyal mit csináljak?
2019. dec. 9. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Amit ki lehet mosni, azt kimosod a megengedett hőfokon, a kárpitokat kitisztítod, a felmosást azt meg tudod.

Elhúzod a szekrényeket és ott is eltakarítod az egérürüléket, vizeletet (az a fertőző) Domestosos vízzel.

Polcokat is áttörlöd Domestossal vagy Sanytollal, könyveket kirázod, ruhákat kimosod.

Mást nem nagyon tudsz tenni!

2019. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Jó, ha kitakarítasz, de azért nem kell a bolhából elefántot csinálni. A domestos mindenképpen elegendő.
2019. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jujj, jujj, jujj! A spájzban is mindent összemászkált!
2019. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

#3

Akkor te ne takaríts! A spájzot meg minek, hiszen ott csak az élelmedet tartod!

Látszik, hogy mennyire tudatlan vagy és ezzel még dicsekszel is.

Az egerektől kaphatunk fertőző agyhártyagyulladást, szalmonellát, baromfipestist, száj- és körömfájást, nyúlpestist(tularémiát), veszettséget, bélférget és még számos ijesztő és kellemetlen betegséget. Kifejezetten tilos az egér által összejárt, vagy megrágott élelmiszerek elfogyasztása, és ha olyan helyiséget takarítunk, amelyben egérürülék található, minden esetben alkalmazzunk szájmaszkot!

De ez természetesen rád nem vonatkozik!

2019. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kisnyám, jártál te valaha kenyérgyárban? Tasco raktárban? ABC raktárban? Malomban? Sörgyárban? Konzervgyárban? Termőföldön? Kiskertben? Volt neked valaha kutyád-macskád, tengerimalacod, aranyhörcsögöd, fehér egered, akváriumod?
2019. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Kekszgyárban dolgozom, akad egér, mégsem sterilizálunk mindent mindennap, ráadásul híres a kekszgyár márkája, eddig még senki nem lett beteg.

Bőven elég az, hogy simán felmostál.

2019. dec. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

#5

Ha engem kérdezel, akkor:

- Jártam kenyérgyárban, sőt szünidőben dolgoztam is ott, mindkét nagybátyám pék volt.

- Jártam hipermarketek raktárában, kereskedelmi végzettségem van, kereskedelemben dolgoztam.

- Malomban, sörgyárban, konzervgyárban nem jártam.

- Jártam és járok termőföldön, vidéken élek, termelek.

- Kutyám- macskám volt és van, aranyhörcsögöm, fehér egerem, gyerekként és akkor még pesti lakosként volt, mert csak ezeket engedték a szüleim. Akváriumom most is van.

Tengerimalacom nem volt, az a fiamnak volt gyerekként.


Most, hogy ilyen becsülettel megválaszoltam a kérdéseid elárulhatnád, hogy ennek mi értelme volt?

Ugyanis - ahogy már több ilyen kérdésnél leírtam - ezek ellenére ősszel több hónapig voltam nagyon beteg, egerek által terjesztett arénavírus okozta agyhártyagyulladással.

A pokoli fájdalmakat leszámítva, még az is kérdéses volt, hogy sikerül e szövődmények nélkül gyógyulnom és normálisnak maradnom, mivel gyógyszer nincs rá!

Hát ennyit erről, nekem nincs kedvem tovább vitatkozni, mindenki azt és úgy csinál, ahogy neki megfelel!

2019. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te előző, nem hozzád szóltam, hanem a kérdezőhöz.
2019. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Bocsánat, nekem nem volt egyértelmű!

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem volt hiba leírnom, mert jobb az óvatosság! Én is megéltem gond nélkül egerekkel és más kedvtelésből tartott rágcsálókkal 40 évet, aztán egyszer csak bejött a fertőzés.

2019. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!