Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a leghatásosabb lefolyó...

Melyik a leghatásosabb lefolyótisztító szer?

Figyelt kérdés
Esetleg házi praktikák a szódabikarbónás-eceten kívül?

2020. jan. 8. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Hatásos házi praktika nincs a szódabikarbóna-eceten kívül.

Marad a bolti, de azokat nem ismerem, minden dugulást sikerült eddig az említett módszerrel eltávolítanom.

2020. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

A megelőzés!

Nálam az albérlő egy 76 éves néni...

Kb. havonta felforralok nála egy 4 literes fazék vizet Ténylegesen,lobogásig felmelegítem,beleteszek 3~4 evőkanál ultra port,és puff bele a mosogatóba!

Mivel ez egy közel ötven éves társasház,nem a legjobb a lefolyó rendszere. Régebben kb. 3/4évenként jött ki az ismerős,és 6ezerért lespirálozta,--most,hogy öblítgetem az ultrás forró vízzel,2018 májusa óta nem kellett hívnom,nem volt dugulás.

2020. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi ezt használjuk:

[link]

2020. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)


#2

Ha szódabikarbónát teszek az ultra helyett, szerinted azzal is hatásos lenne?

2020. jan. 8. 14:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Mosogatás trisós meleg vizzel , hetente egy fazék forró víz leöntese , 2 hetente a mosogató medencekbe fullig meleg víz abban 4 4 marék mosószóda felodva és leengedni .
2020. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4

Nem.

2020. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb a megelőzés: zsíros (olajos) szennyvizet nem szabad beleönteni, mert a hideg csövek falára rátapad és megdermed a zsír. Ezért hatásos, ha nagyobb mennyiségű forró (lúgos, esetleg mosószeres vagy mosogatószeres) vizet öntenek a lefolyóba, minél több a forró víz, annál inkább képes annyira felmelegíteni a csatornacsövet és folyékonnyá tenni a megdermedt zsiradékot. Mosogatás előtt a zsíros szennyeződést az edényekről háztartási papírtörlővel el kell távolítani.
2020. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Nem bizony,hisz a szódabikarbóna NEM zsíroldó hatású.

Jó a trisó is,sőt...-viszont én "állampolgári kapcsolatok útján" ultra port tudok "szerezni".

2020. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Nagyon sokat segítettetek.

2020. jan. 8. 14:47
 10/11 Barnabas333 ***** válasza:
Én Tiretett szoktam használni a szódabikarbóna-ecet kombón kívül jó szokott lenni. Wc vízkő ellen meg konyhasó-meleg ecet kombó.
2020. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!