Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel szedhetném le az igazán...

Mivel szedhetném le az igazán masszív vízkövet függőleges felületről?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem, ahol a zuhanyzó közvetlen közelében van egy tükör a falon, körbe csempézve. Tehát függőleges felületről van szó, amit nem tudok levenni és beáztatni hosszú időre. A víz miatt iszonyatosan vízkövesedik, és az előző lakók nem fordítottak túl nagy figyelmet a tisztaságra, így nagyon lerakódott - olyan szinten, hogy eddig semmivel sem tudtam eltávolítani. Próbáltam a hagyományos vízkőoldót, a Cillit Bang fürdőszobai tisztítószert, a CIF-et, egyik sem ért semmit sem. A leghatásosabb ellene a DM sajátmárkás fürdőszobai tisztítószere, ami sajnos szintén nem tudja tökéletesen eltávolítani a vízkövet a tükörről. Az ecetet próbáltam még, de sajnos függőleges felület révén nem marad meg rajta elég ideig.


Teljesen tanácstalan vagyok. Mit tehetnék, hogy teljesen vízkőmentesíteni tudjam a tükröt?


2020. jan. 29. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

20%-os ecet azért már elég jól felmarja a vízkövet.

Gyakorlatilag az összes fürdőszobai vízkő elleni tisztítószer valamilyen savat (ecet, citrom stb.) tartalmaz 5-10%-ban.

Szóval ha a 20%-os ecet sem szedi le akkor marad úgy.

2020. jan. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Akkor az nemvízkő. A hagyományos vízkőoldó, gyenge sósav. Simán le kellett volna vinnie röhögve. Az valami más lesz.

Tükörre hogyan/honnan rakódna vízkő?

2020. jan. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Sósav a barátod.
2020. jan. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem nagyon bevált, mindent szépen leszed és olyan sűrű gél jellegű, nem folyik le gyorsan a függőleges felületről sem ha rádújtad.

Próbáld ki.


[link]

2020. jan. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én gőztisztítóval megyek rá, tény mivel minden héten takarítom a zuhanykabint, nem nehéz.

Vízkőoldó, aztán gőztisztítógéppel.

(de a házban szinte mindenhol azt használom, konyhában pl tök jó, lévén mindennap főzök, s a zsíros/olajos gőz ugye meglátszik hiába a páraelszívó)

De lehet sikerül anélkül is.

2020. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Cillit + szivacs, mindent megold
2020. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!