Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hölgyek! Ti hogy mossátok az...

Hölgyek! Ti hogy mossátok az párotok olajos munkásruháit?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gond ezzel. De most észrevettem a zoknijaimon, hogy picit szürke foltosam gondolom az olaj valahogy rá ragad.

Először a " sima" ruhákat teszek be és a végén az övét. A dobot kiszoktam törölni ( mosóport nem váltottam)

Inkább áztassam ki előtte szedjük szét a mosógépet takarítani?

Mit javasoltok?



2020. febr. 9. 11:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
70%
Szerintem előtte áztasd ki a ruhát, ha fontos hogy tiszták maradjanak a ruháid akkor vegyék valamilyen olajeltávolító vegyszert vagy anyagot amivel ezeket ki lehet szedni, de ha nem akarsz ilyet venni akkor csak próbáld meg áztatni
2020. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Engem nem zavarna ha foltos marad a zoknija, de ha ot zavarna, megmutatnam neki, hol talalhato a mosogep, es a hasznalati utasitast is a kezebe nyomnam.
2020. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, drasztikus megoldás, de nálunk két mosógép van. Van egy régi electrolux a garázsban, ebben mosom a munkásruhákat, bentre pedig vettünk egy samsungot. Engem zavart, hogy a fehér pólókat, alsóneműket az olajos, sáros munkásruhák után mostam.
2020. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Meg tudjuk oldani, hogy a munkásruhát külön gépben mossuk mi is(egy ócska ezeréves gép egyébként, de a célnak megfelel). Sőt, a párom akkor is külön gépben mosta, mikor egyedül élt.

Egyébként én is az áztatást javasolnám.

2020. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gondolkodtam én is a 2 gépen így tegnap. Csak azt nem értem miért most kezdte el befogni a cuccokat.

Nézek még olyan folt tisztítót is

2020. febr. 9. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Sűrűbben takarítás a mosógépet.

90 fok trisovql. Addig is.

2020. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Biztos, hogy le leszek pontozva, de két dolgot mondanék. Az egyik, bár nincs olajos munkásruhája a férjemnek, mert nem olyan a munkája, de mivel időnként lemegy a műhelybe, oda farmert és köpenyt vesz fel. Ezek pedig eléggé hamar bekoszolódnak. Minden alkalommal Biopon áztatóporba (nem Biopon mosópor!) áztatom, utána simán be tudom tenni a sötét ruhák közé, tökéletesen tisztára mos mindent a gép.

A másik, a kutya matracainak huzata. Mivel ezeket elég sűrűn kell mosnom (főleg a kinti matrac huzatát), ezeket kirázom, majd Bioponba áztatom. De még így is marad rajta kutyaszőr, ezért ezeket egy, kizárólag erre a célra használt párnahuzatba teszem, és így a mosógépbe. Ehhez soha nem teszek más ruhaneműt. Mindig tiszta marad a dob, soha nem lett szőrős semmi, amit utána mosok.

2020. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem egyszerre rakom be a sima ruhát a munkás ruhával.

Nekik az a baj,.hogy sárban is fetrengenek olykor tehát nem mondhatom neki h vigyázzon jobban ez sajnos ilyen nem is ezzel van a baj.

2020. febr. 9. 15:40
 9/11 anonim válasza:
27%

Mi ez a sztereotípia?

Csak nő mosható ruhát, vagy mi?

2020. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem értem most ide mi köze a sztereotípiának.. meg minek kell kötekedni 🤔

Nem tudsz érdemben választ írni akkor görgess tovább 🤷


Be dobja ő is időnként sőt ki is tereget.

De itt nem ez volt a kérdés mivel nem rakja be ő máshogy, mint én 🤞😊

2020. febr. 9. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!