Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hányszor és mit takarítotok...

Ti hányszor és mit takarítotok egy héten?

Figyelt kérdés

Én heti 1x a fürdő és az egész házat. Kb 2-3* mosok attól függ mennyi van, meg ugye a napi / 2 napi attól függ mennyi mosogatok.

Kevés vagy épp elég?

Ketten vagyunk mindenki este 6 körül érkezik haza.


Szívesen fogadok tippeket .Anyum pl mindig csinált tavasz, őszi, téli nagytakarítást stb.



2020. febr. 11. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ..

2en vagyunk nincs gyerek. Hetente takarítunk, porszívózás, felmosás, a kimosott ruhákat elrakjuk.

Nagytakarítás ritkábban szokott lenni amikor már tényleg szükség van rá.

2020. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Miss Endzsi ***** válasza:
66%
Heti kétszer minimum takarítok. Porszívózás, felmosás, fürdő takarítás, konyha fertőtlenítés.
2020. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1X kitakarítom alaposan a lakást (kicsi lakásban lakunk, 1 szoba + konyha, folyosó és fürdő), olyankor minden virágot is meglocsolok, letörlöm a szekrényt (a tetejét is) de hét közben is szoktam, pl. naponta felseptegetek, konyhába hetente többször letörlöm a gáztűzhelyet, mert ilyen fekete üveg és meglátszik rajta a por is. De vízkőoldóval a csapot például csak hetente szoktam letisztítani.
2020. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Heti egyszer, szombatonként fürdőszoba, wc, portalanítás, porszívózás, felmosás, szombat és vasárnap egész nap megy a mosógép, mosogatás elmarad mert mosogatógépbe rakom a mosatlant. A konyhát folyamatosan próbálom rendben tartani. Otthonról hoztam én is az évszakonkénti nagytakarítást. Ilyenkor a szekrény tetejét letörlöm, ablaktisztítás, függönymosás, ülőgarnitúra és szőnyeg tisztítás van :)
2020. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Régebben én is az egész szombatot takarításra szántam. Nagytestű kutya lakik a házban, 110 nm, plussz kandaló is megy a nappaliban napi szinten. Szóval van mit tenni. Egy hónapja jár egy takarítónő. Meguntuk, hogy takarításból áll a hétvége. Persze így is kell naponta porszívózni, felmosni, de az apróbb pepecselős munkákat már a takarítónő végzi.
2020. febr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én inkább hétköznap megcsinálom.

Általában szerdán mosok meg szombaton ezt ugye nem tudom kihagyni,de az egész házat kitakarítani csütörtök vagy péntek.

A fürdőn meg gyorsan átmegyek szombaton főzes közben vagy 2 teregés közt

2020. febr. 12. 07:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Porszívózás heti 2x (kb 15-20 perc)

Mosás heti 1x-2x (ezt megcsinálja napközben a gép, csak be kell pakolni a szekrénybe utána)

Mosogatás minden nap (2 perc szokott lenni)

Rendrakás, könyhapult letörlése minden nap (15-20 perc mindenestül)


Hétvége: portörlés, fürdőtakarítás, meg ami még akad.


A többi dolog alkalomszerűen - gondolok itt ablakpucolásra, függönymosásra és társaira.


Ketten élünk kis lakásban.

2020. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2 ovisunk van, folyamatosan megy a takarítás
2020. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Heti egyszer portörlés, porszívózás, fürdő és konyha takarítás. Két hetente felmosás is. Heti 2-3 mosás, és kétnaponta körbejár a robotporszívó.


Kifejezetten nagyobb takarítás akkor van, ha úgy látjuk, hogy ráfér a lakásra. Tavasszal szoktam megpucolni az ablakot (évente egyszer) és évente kétszer mosok függönyt.

2020. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Negyedévente nagytakarítás, közte havonta egy kis porszívózás meg ágyneműhúzás.
2020. febr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!