Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom eltűntetni a...

Hogyan tudom eltűntetni a romlott hús szagát a hűtőből és a lakásból?

Figyelt kérdés
Utazásra mentem és véletlenül nem tettem be a mélyhűtőbe a karaj húst múltkor. Mikor haza értem a hűtő olyan büdős volt okádni lehetett volna. Kidobtam és kitakarítottam már 3x a hűtőt. Ecettel is átmostam ennek ellenére még mindig lehet érezni a lakásban a szagát. Megnéztem mindent h nem e másnak van ilyen szaga de semmi nem volt romlott azon kívül. Mindent megpróbáltam már de most már nagyon kellemetlen. Szellőztettem is de nem igazán lett jobb a helyzet...

2020. febr. 16. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hűtő szagát jó eséllyel tudod semlegesíteni egy kistányér kávézaccal.

A lakásban meg a függönyöket mosd ki és még vizesen, öblítő illatúan tedd vissza. A kárpitokat fújd át szagtalanító spray-el: [link] ezt a szőnyeggel is megteheted.

Esetleg a sok-sok szellőztetés mellett bedobhatsz egy citrusos légfrissítőt is.

Ha ezek után is érzed a szagot, azt már csak beképzeled!

2020. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ecet. Kiteszed egy kistálba. Aktív szén, de abból nagyon sok kéne.

Domestos kis tálba (:-& illatosított Dom.)

Előző! Pár éve az eon "hálózatjavitást" végzett és lekapcsolta az áramot egy rövid időre. A százéves fagyasztó nem indult újra, de ezt csak 3 nap múlva vettem észre. Nyár volt, 40 fok. Ne tudd meg soha.

2020. febr. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Emoji véletlen volt

Még valami illóolajat lehet,meg éjjel kiszellőztetni,mikor hideg van, az jó ha mínusz

2020. febr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Függönyt addig ne mossál, mág ki nem ment a szag, mert vizesen magába szívja a szagot.
2020. febr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szórd bele a kávét vízbe és azzal mosd át a hűtőt. Utána tegyél be egy tál zaccot éjszakára. Törölj át mindent. Vegyél egy új partvis, azzal kicsit söpörd le a falakat. Kávét tehetsz ki ugyanúgy akárhova
2020. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gazdaboltban végy kénlapot, egy csészébe állítva tégy egyet az üres hűtőbe, a tetejét gyújtsd meg, majd csukd rá az ajtót. Hagyd így éjszakára.

Ha nagyon jönne a szag nyiss ablakot. Nagyon vigyázz, hogy töményen semmiképp ne lélegezd be.

(

Sok éve, még a pályám elején rászorultam egy ingyen felajánlott hűtőre. Annak a fagyasztójába egy 2 hetes nyaralás alatt több kiló hús rohadt bele. Még az alján is kifolyt. 3 alapos mosás (tömítések redői, izzó burkolata alatt, stb..) után hiába látszott tisztának, a szaga még mindig borzasztó volt. A kénlapos támadás után 2 nap szellőzés, és többé nyoma sem volt. Nem túlzok, mint az új. A gáz szépen beszivárgott mindenhová, és mindent elpusztított. Nagyon takarékos és fiatal hűtő révén érdemes volt megmenteni.

2022. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!