Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A "színes" és a "fekete"...

A "színes" és a "fekete" folyékony mosószer között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Perwoll folyékony mosószert használok, a fehér okés az állítólagos uv reagens miatt (ennyi a feature). Viszont a piros és a fekete között nem igazán értem mi a különbség. Melyik az alap, sima, extrák nélküli? Nem lennék meglepve, ha tök ugyanaz lenne bennük. (Bár azon se lepődnék meg nagyon, ha a fehérben is pontosan ugyan az lenne, csak egy uv reagenses címkét kap.) Fölöslegesen nem szeretnék betárazni ha nincs érdemi eltérés, elég lenne csak 1 mosószer a ruhákhoz, 1 pedig a fehér ágyneműhöz, alsóneműhez.


Más márkáknál is hasonló a felállás, de perwolléknál is van még pár marketingverzió, szóval a márkanév tökmindegy, nem érdekelnek.



2020. ápr. 2. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem semmi különbség. Bár én megveszem a feketét és a színeset is. Amikor csak a színeset vettem egy három literes flakon egy hónap alatt elfogyott a színesekre és a feketékre. Így megveszem a feketét és a színeset is, és 2-3 hónapra elég a kettő. Semmi más oka nincs :)
2020. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Talán a feketénél több a színkímélő. Az összetétel egyébkéntrajta van mindenen, ez előírás.
2020. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De minek tároljak otthon 2 köcsöggel, ha ugyan az van benne, csak az egyik piros a másik fekete dobozos? Sőt, utánanéztem, a fehér kiemelten nem tartalmaz UV reagenst se. (Ágyneműnek aztán nem tökmindegy? ledlámpából és ablaküveg mögött ígyse-úgyse fog uv-t látni)
2020. ápr. 2. 23:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Az összetételt alig birom kiskubizni olyan mikrobetűkkel van írva!
2020. ápr. 2. 23:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Mint írtam, azért van kettő, mert így nem kell minden hónapban vásárolnom, ezen kívül nincs más oka.

A fehérekhez valóban pedig van optikai fehérítő (nem tudom, hogy a Perwollban is van-e). Ezek valóban nem fehérítenek, csak egy réteget képeznek az anyagon. Nekem az elszürkült ruhák, törölközők valahogy mindig az igénytelenséget mutatják. Nem bonyolult venni egy plussz flakon fehér mosószert ami szintén tovább elég mert nem a színeseket használod. Ami még a fehéreknél nekem bevált az a mosószóda.

2020. ápr. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

uv reagens nincs a fehér perwollban


Nálam a porszívó lett a legjobb szürkétlenítő. Van pár fekete reklámpólóm amin ordenárén meglátszik minden világos szösz, de ha mosás után leporszívózom róla, akkor koromfekete lesz. A zoknikból rengeteg port kiszed mosás után. A fehér pólók is fehérebbek lesznek, mert azokról is leszedi a szürkeséget.


(Van egy kis ciklonfeltétem, abban csekkolom) Most már az is biztos, hogy a lakásban keletkező "por" a ruhákból jön, a mosás után megszáradó ruhákból, viselés közben.


Érdekes ez a mosás...

2020. ápr. 3. 10:21
 7/10 anonim ***** válasza:
OFF: a fehérek mosásához: olvastam valahol, kipróbáltam, szerintem bevált: Előmosás helyére ecetet kell rakni, a továbbiak ugyanazok (én is fehér Perwollt használok) 4 gyerekre mosok tornapólókat, zoknikat. ON
2020. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt az ecetes előmosásos hülyeséget kiverheted a fejedből.

Az előmosás lényege, hogy a nagyja trutyit kiönti a gépből, így a rendes mosáshoz már kicsit meg van dolgozva az anyag.

Előmosás után nem öblít, csak kiönti, és felönti majd hozzányomja a mosószert és megy tovább.


Ha ecetet teszel az előmosásba akkor semmi se lesz, sőt, a kissé savas-vizű ruha a főmosás mosószerét kiüti. Így #art se fog érni az egész. Csak összevizezed nem mososd ki tisztességesen, majd gondolom klasszik női módra nyakonöntöd coccolinoval, hogy a világ végén is lehessen érezni. Így nem tiszta ruhát lesz, csak koszos.


Előmosásba kb 1/4-nyi főmosás-mosószert tegyél, főmosásba amennyit kell, "öblítőrekeszbe" pedig 30ml 20%-os ecetet.

A coccolinot és tsait pedig felejtsd el.

2020. ápr. 3. 22:37
 9/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok: az eredmény érdekel, látom, hogy szebbek lettek a fehérek. Ennyi.
2020. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És az nem zavar, hogy nem lesz tiszta?
2020. ápr. 4. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!