Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi lehet a baj? Vettem egy...

Mi lehet a baj? Vettem egy gorenje smart flex mosogatogepet. Finish termekeket hasznalok hozza ( so, öblítő, kapszula) Mar 3x mostam vele, de nem vagyok megelegedve.

Figyelt kérdés

Itt ott etelmaradékok maradtak, (valaminel mintha nem is tortent volna semmi) vagy épp tisztitoszeres volt a tányer, illetve csurom vizes. Nem jó a mosogatószer? Nem jol pakolok be? Nem latom igy ertelmet a gepbek ha utana meg 1x elkell mosogatnom kezzel


Tippek tanácsok?



2020. ápr. 12. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Kellene egy kép, hogy hogy is pakolsz bele, de alapvetően mindent vagy függőlegesen(tányérokat) vagy szájával lefelé kell pakolni. Fűthet egyáltalán? Lehet másik programmal is kellene tesztelni.
2020. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy rosszul pakolsz be, vagy rossz programot választasz. Én a rossz bepakolásra tippelek. Úgy kell bepakolni, hogy a tányérok függőlegesen álljanaj, az edényeknek, poharakbak lefelé nézten a szájuk. Arra is ügyelj, hogy a kar, amiből jön a víz, tudjon szabadon forogni. Egy magas fakanál, kés megakaszthatja. Tényleg jó lenne egy fotó, hogy pakolsz be.
2020. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért az megjegyezném, hogy fakanalat nem szabad betenni a gépbe, mert "megföl" a forróvízben.
2020. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom a legrövidebb programot használod, 30 fokon 30 perc alatt esélye sincs a kapszulának elmosogatni.

Bepakolni szerintem nem lehet rosszul, legalábbis nem gondolnám, hogy diploma kell hozzá, aki mosogatógépet vesz csak tájékozódik előtte, ha mást nem akkor a használati útmutatóból.

Nos, én az Eco programot használom Somat Gold folyékony gépi mosogatószerrel. A legfontosabb, hogy a gép nem konyhamalac, a legkissebb ételmaradékot is el kell tűntetni. Most majd biztos jönnek a kommentek, hogy minek vettem mosogatógépet ha elő kell mosogatnom...

A zsíros, pörköltszaftos edényt előmosogatom, a leégett lábosokat kisikálom előtte és úgy mennek a gépbe. A szűrőt is hetente tisztítom. Ezeknek az eredménye: kivétel nélkül mindig tiszta, ragyogó edények, egy tiszta és illatos 10 éves mosogatógép.

2020. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

60 fokos programmal mosogattam. 2x

Aztan kiprobaltam egy 35 fokost is

2020. ápr. 13. 00:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor ha tudod vidd vissza a gépet. Ha rendesen van bepakolva, jó minőségű mosogatószert használsz, nincs ételmaradék az edényeken akkor a gèppel van a gond.
2020. ápr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Segner kerekeknek (amik spriccelik a vizet) szabadon kell forogniuk. Az edényeket úgy kell elrendezni, hogy a vízsugarak szabadon érjék őket. A lefelé fordított öblös edények ne akadályozzák a felettük levő edényhez a víz eljutását. Berakodás előtt az ételmaradékot a lehető legtökéletesebben el kell távolítani az edényekről, tányérokról (leöblítéssel vagy papirtörlővel), különösen igaz ez a zsíros/olajos szennyeződésre. Inkább por alakú (szemcsés) mosogatószert használj, az tökéletesen oldódik. Ha nem teljes töltettel dolgozik a gép, akkor arányosan kevesebb legyen a mosogatószer.
2020. ápr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm hónapokig panaszkodott a mosogatógépére, aztán jobban megvizsgálta és kiderült, hogy a mosókarok fúvókáit gyártáskor keletkezett műanyag sorja részben elzárta. Kipiszkálás után hibátlanul működött a gép. Szóval akár más oka is lehet mint a felhasználó.
2020. ápr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!