Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete matt csaptelep takarítá...

Fekete matt csaptelep takarítása, tisztán tartása nehezebb a króm csaptelephez képest vagy könnyebb?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy!

Ha vízköves, szappan vagy vízfröcsögéses, mindegyiken meglátszik. Csak az egyiken (a krómon) sárga,barna, szürke foltokkal, a feketén meg világosszürke, drapp foltokkal.

A letakarítási mód azonos, mert az a folttól függ, nem a csaptelep színétől.

2020. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán orditóbbak a koszok a matt fekete felületen, jobban meglátszik ha nem teljesen tiszta, mint a króm esetében.
2020. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem matt fekete van. Kevésbé látszik meg rajta a vízkő, bár én minden használat után szárazra törlöm. Takarítása ugyanolyan mint a krómnak, ecet vagy bármilyen vízkőoldó használható rá. És persze esztétikusabb is mint a sima króm. 🙂
2020. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nagyon rendes, nett és precíz vagy, de sajnos egy család esetén, ahol van 1-3 gyerek is, ott nem oldható meg minden egyes használat után beszaladgálni és a csaptelepet letörölni.

2020. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolso, a csaladtagoknak is van kezuk, a letorleshez pedig nem igenyel mely eloismereteket.
2020. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A fekete mattot nehezebb tisztán tartani... a feketén alapvetően minden meglátszik, a matt meg egy nedves környezetben ráadás. Vízkőpacák garantált. Nem hiába törölgeti itt valaki minden használat után...
2020. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyilván ha csak a szín lenne a különbség, akkor nem lenne takarítási módban sem különbség. De úgy képzelem egy matt felületnek nem biztos hogy jót tesz egy Cif vagy bármilyen súroló szer,amit eddig a krómra simán használtam ha kellett, még fényesíti is.

De a fő kérdés nem is a takarítási mód,mert úgyis megtalálom a megfelelőt (még a citromsavas vízkőoldót szeretem, azzal merném a feketét is).


A kérdés inkább az, hogy a tisztán tartásához többszöri takarítás szükséges-e, mert mondjuk már egy két csepp is ordít róla, vagy esetleg nehezebb a porózusabb felületről eltávolítani??


Várok olyantól választ, akinek van fekete matt csaptelepe,de nem törli minden nap.


Az eddigi válaszokat is köszönöm szépen!

2020. ápr. 23. 09:06
 8/8 töpfer válasza:
Semmi esetben nem takaritanám ecettel, még a krómozott csapokat sem, mert az maró hatású. Erre a célra egy vizkö oldó jobban megfelel, kiméletesebben tísztit. Nem marja le sem a krómot sem a fekete csaptelep színét. Valóban minden használat után érdemes letörölni de például a krómozott csapokat is mi leszoktuk. Mivel nálunk is most már fekete csapok vannak ezért utánna néztem a neten. Takaritás után SONAX XTREME Ceramic QuickDetailer érdemes lefújni. Ez képez egy védö felületet szebb lesz töle a csaptelep.Ez egy lakzselé. Auto ápolási üzletekben meglehet vásárolni vagy akár az interneten is megtalálod. Mivél 2020 ban teted föl a kérdést lehet késön válaszolok már nem annyira aktuális.De gondoltam hátha még tudok segíteni.
2023. júl. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!