Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Túl gyakran cserélem a mosogat...

Túl gyakran cserélem a mosogatószivacsot?

Figyelt kérdés

Legfeljebb egy hétig használok egyet. Ha sokat használom, akár 5 nap után kidobom, mert zavar a tudat, hogy elvileg nagyon szaporodnak benne a bacik.

Amikor agyon van használva, azt undorítónak tartom

Ti milyen gyakran cserélitek?


2020. máj. 12. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 2 hét, de én egyedül vagyok. Utána se dobom ki, máshol még takarítok vele.
2020. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Két hetente ajánlott elvileg. De attól is függ hogy mennyit használod.
2020. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom mennyi idő, mert mosogatógépem van, kézzel alig mosogatok.

A jelenlegi lehet vagy 2 hónapos.

Ha semmi baja, miért dobnám ki? Átnyomkodom egy kis Domestossal és kész! És még utána is jó takarítani.

Ha mindenki 5 nap után kidobná, az egy hónap alatt háztartásonként 6 szivacs. Országos szinten (átlag 3 főt számítva egy háztartásra) az havi 20000000 (havi húszmillió!) szivacs, évente 240000000 (azaz: Kettőszáz-negyvenmillió!) csak a mosogatószivacs.

Közben meg lehetőleg vegetáriánus vagy, vagy vegán, a szatyrod vászon, mert jaj-jaj a Föld!

És ha még ezek sem vagy, akkor simítsd meg a buksid, az 5 naponta kidobott szivacsodért, hogy milyen higiénikus leányka vagy!

2020. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én sem értem, hogy minek kell 5 napután kidobni valamit, amit tökéletesen lehet sterilizálni? Környezetszennyezés és pazarlás!
2020. máj. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Javarészt én is géppel mosogatok, így a szivacs sokáig kitart. A mosogatás után nyomok rá mosogatószert, áthabosítom, és a szert benne hagyva marad száradni... Így nem hinném, hogy a bacik szaporodnak benne...
2020. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
88%
Ha nagyon koszos vagy beleragadt valami ami nem jön ki, akkor azonnal kicserélem, de amúgy 2 hét kb.
2020. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

2-4 hétig használom mosogatásra, attól függ mit és mennyit mosogatok.

Utána se dobom ki, ezer dologra jó még.

2020. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ennyire ráparázni a bacikra. Én akkor cserélem le amikor már úgy vélem, hogy cserére érett. Nincs róla törvény, vagy jó és rossz. Ha neked az 5 nap az ideális akkor dobd 5 nap múlva, ha fél év akkor fél év. 🙂
2020. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ritkábban, mint 5 nap, az tuti. Sosem figyeltem. Nem hagyok rajta sok trutyit, szerintem ha naponta többször használjuk, talán ugyanúgy tisztul is a víztől és a mosogatószertől, mintha csak ritkán és csak állna. Persze, ha látom, hogy nagyon koszos és szétfoszlott, akkor lecserélem, de nem dobom ki mindig, koszosabb felületek törlésére jó még.
2020. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Koronavírus kapcsán megtanulhattátok volna, hogy a szappan-mosószer tökéletesen kitrutyizza. De ehhez alaposan mosogatószeresnek is kell lennie, tisztán.
2020. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!