Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tavaszi nagytakarítás miben...

Tavaszi nagytakarítás miben más mint egy sima takarítás?

Figyelt kérdés
Barátnőim mániája, de én konkrétan nem értem miért így nevezik, nem csak tavasszal takarítom ki az otthonom🤷‍♀️
2020. máj. 19. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

A trógerek mániája, hogy ezzel a fedőnévvel mártírkodnak. Olyankor szokták az évi 1x-i ablakmosást, függönymosást megejteni, jellemzően húsvét előtt 1 héttel...


De ahogy írod, ha mindig tisztességesen takarítasz nincs itt semmiféle tavaszi nagytakarítás.

2020. máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Anyám is ( mivel megszoktam tőle) tavaszi, nyári, őszi, téli nagytakarítás.

Nálunk ez a pókháló leszedése, függönyök, szőnyegek kimosása, ablakok pucilása, kis műtyűröket leportalanítani vízzel, letörölni a helyüket. Fürdő wc szintén minden kis sarka. Mindent függönyt, szőnyeket akkor tesz vissza ha minden szoba kész és friss ágynemű :) ( 3 szoba, fürdő, wc,nappali, étkező, konyha kamra,előszoba)

2020. máj. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem mártírkodás, mert rá fér minden lakásra az tetőtől talpig taki. Én pl, heti 1x takarítok porszi felmosi meg a wc. Port csak akk ha már látszik az kb 1hóban 1x
2020. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk sincs nagytakarítás. Mindig tiszta kb minden. Sosem értettem azokat, akik egy évben csak kétszer pucolnak ablakot. Az év többi napján meg a poros, mocskos ablakon néznek ki.


Nyilván más egy 70 nm-es ház, meg egy 140nm-es, illetve mindenkinek mások az igényei is. Én szeretem a tisztaságot, a rendet, szeretem ha mindig minden olyan mint amikor megvettem, amiért megdolgoztam.

2020. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk azt, hogy tavasszal van ez évi egyetlen lomtalanítás (idén elmaradt ugye a járvány miatt), és ekkor lehet kidobni az olyan dolgokat, amik nem férnek a kukába. Ezzel felszabadul a hely, át lehet pakolgatni mindent, és egy átfogóbb részletesebb tisztítás, takarítás lesz az eredménye az egésznek.
2020. máj. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja hogy többet takarítok, mint ti már levagyok pontozva? 😂😂😂 Mekkora egy tróger vagyok h én ezekkel is foglalkozom. Ja főzni is szoktam mert nem rendelek... Ejnye... Milyen suttyók vannak még mint én...
2020. máj. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát, a havi egyszeri portalanításra mindent mondanék csak azt nem hogy takarítás 😃


Kb ha minden nap letörölném a port is kevés lenne annyira meglátszik mindenhol.

2020. máj. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Olvasni is tudni kéne ;)

Kutya nem mondta h nekem annyi a takarítás 😂 függönyt ablakot én is mosok kb 2-3 havonta. Na az a trógerség aki évi 1x 2x...

2020. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Neked pedig értelmezni kellene a leírtakat 😉 a portörlésre írtam.
2020. máj. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is a lomtalanítás miatt van egy "nagytakarítás".

Valahogy az ember észre se veszi, hogy mennyi felesleges cart tud összegyűjteni😊

És ezért van egy jóval nagyobb takarítás, mert ahol rend van, és nem piszkálod, az azért kimarad, valljuk be. Nem hiszem, hogy csak én vagyok az egyetlen, aki nem pakolja le hetente a xdb könyvet is a polcról, hetente patyolat a szekrény teteje is, vagy a csillárok búrái. Az abalakpucolás meg, amikor kedvem van... És ezek a mindennapi életét nem zavarják, ma meg lehet inkább mást csinál az ember, mint a lakást csiszitolja

2020. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!