Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondoltok arról, hogyha...

Mit gondoltok arról, hogyha egy család bejárónőt fogad heti 1, maximum 2 napra? Hogy rendbe tegye a közös tereket stb.

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 09:51
A kérdező szavazást indított:
ez a család tagjainak a feladata
ha van rá pénz, miért ne
felesleges pénzkidobásnak tartom
51 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%

Ha megengedhetik maguknak, akkor tegyék. Teljesen egyet értek vele.

Én egy két szobás lakásban lakom most, és így is kb. 2,5 óra a heti takarítás, ha mindent normálisan meg akarok csinálni.

Szeretnék majd családi házba költözni, ami nyilván ennél jóval nagyobb lenne, plusz kert. Nem szeretnék a két pihenő napomból egy teljes napot tölteni a takarítással és egyéb házimunkákkal, ház körüli munkákkal. Viszont a rendet, tisztaságot szeretem. Úgyhogy biztosan én is igénybe fogok venni segítséget.

2020. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%
Ahelyett, hogy megszakadnának, inkább munkát adnak másnak. Win-win.
2020. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengedhetitek magatoknak, akkor kinek mi köze hozzá?

De a rendrakás leginkább a családtagok feladata, mert a takarítónő leginkább csak takarít és kuplerájban nem lehet takarítani.

Pakolgatni nem fog, részben mert elvileg nem nyúlkál a szekrényekbe, másrészt mindenki maga tudja, hogy hol szeretné tárolni a bugyijait, vagy az ilyen-olyan szanaszét levő kacatjait.

De ha nektek megéri, hogy mondjuk valaki 1500Ft-os órabérben órákig pakoljon, akkor beszéljétek meg vele így!

2020. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
#2 véleményét 100%-ban osztom! :)
2020. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá pénz, miért ne.

Én is simán fogadnék heti 1-2 napra valakit aki rendbeteszi a lakást (takarítás, mosás, mosogatás, vasalás stb)

2020. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Beviz Elek ***** válasza:
25%

Sajnos errefelé halad a világ, de én úgy gondolom hogy ez nem helyes és a család feladata hogy a házat rendben tartsa. Ha annyi ideje/energiája nincs az embernek hogy bepakoljon a mosogatógépbe, letörölje a konyhapultot, felporszívózzon, akkor mennyi energiájuk van egymásra, hogy nevelik a gyereket?


Ha ez azért van mert éjjel-nappal a pénzt kergetik akkor nem helyes, változtatni kell hogy több idő maradjon, ha pedig azért van mert lusták, akkor szintúgy nem helyes és változtatni kell.


Ez persze csak az én véleményem, én így látom és ez alapján alakítom a saját életemet.

2020. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

6-os: pont azáltal lesz több idejük egymásra és a gyerekekre, hogy a "nemszeretem" munkákat átadják másnak.

És ezáltal az a másik is munkához+pénzhez jut!

2020. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Beviz Elek ***** válasza:
29%

#7

Ezt értem és valamilyen szinten logikus is, de nem úgy látom hogy a való életben ez így működne.


Nehéz pontosan megfogalmazni hogy mire gondolok, a lényeg hogy ha valaki beenged egy idegent a házába hogy a szrát kaparja, akkor ott már nem a család a fontos hanem a karrier, a pénz, az anyagiak, család helyett pedig lakótársakról beszélhetünk.


Mint írtam ez csak az én véleményem, tapasztalat amit az évek alatt láttam.

2020. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, de elég srég logika...


Egy család nem attól lesz család, hogy egymás sz.rát vakarják...

:-DDD


Mi köze ahhoz a karriernek, hogy valaki bizonyos munkákat mással végeztet el...?


Jócskán a múlt században voltam gyerek, a szocializmusban. Négyen voltunk testvérek, édesanyánk htb-ként otthon volt velünk. Mégis volt takarítónéni, meg a kertben segédkezni egy férfi... Pont azért, hogy édesanyánk még többet tudjon velünk foglalkozni, különórákra vinni, stb. stb.


T

2020. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk is jár egy hölgy, heti 2 nap. Az élet változott meg. És azóta van időnk egymásra, magunkra mióta nem azzal töltöm a szombatot hogy mosok és takarítok.

Az eleje nagyon nehéz volt, mikor még nem tudta mi hol van, de idővel belejött a hölgy, ma már semmi pénzért nem mondanék le róla. Születésnapján és karácsonykor kap plusz pénzt, próbáljuk nagyon megbecsülni.

2020. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!