Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Takarítási tippeket tudnátok...

Takarítási tippeket tudnátok mondani ? Hogyan/mivel szoktatok ?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem albérletbe, Nagyából ugyanazokat a dolgokat veszem illetve szoktam csinálni ahogy otthon szoktuk, viszont nem vagyok megelégedve a végeredménnyel.


A legnagyobb problémám a fürdő és a konyha, nagyon vízkövesedik minden. Kb. 1 hét után már úgy néz ki mintha hónapig nem tisztítottuk volna. Vettem már direkt erre való szereket a forralót, kávéfőzőt jól tisztítja, de a csempére, csapokra nem használ és utána is foltos marad akárhogy próbálom tisztítani.


De szinte mindenre jellemző: tányérokat, poharakat elmosom, megtörlöm szárazzal és foltos marad. Edényeket is akárhogy tisztítom érzem, hogy ragadósak mikor elrakom (zsír ?).


Le tudnátok írni milyen márkájú tisztítószereket, törlőkendőket, szivacsokat stb. szoktatok használni ? Vagy hogy nálatok hogyan zajlik egy komplett takarítás ?


Lehet, hogy hülyén hangzik, de nagyon el vagyok keseredve, mert órákig takarítok hiába mert látom, hogy nem teljesen tiszta. Már arra is gondoltam, hogy valami a víz minőségével lehet, mert nekem őszintén szólva ízre is kellemetlen és a bőrömet is jobban szárítja.



2020. máj. 22. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok múlik a felületeken is, vagyis, hogy milyen régi egy lakás, milyen régi a csap, mosdó stb.


Én általában valamilyen fürdőszobai tisztítószert használok, most épp Bref van itthon. Mindent le szoktam törölni szárazra takarítás után, illetve a mosdót, csapot minden használat után szárazra törlöm.

2020. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Makacs zsírra ezt használom:


[link]

2020. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vizko ellen sima ecet.egy konyhai torlorongyot a csap kore tekerek,megontom ecettel,hagyom egy 10-15 percre majd atsuvickolom.

Gyonyoru fenyes lesz tole,es teljesen leszedi a vizkovet.

Mosogatasnal ne torolgess,hagyd a csepegtetoben megszaradni az edenyeket.

Hogy erted,hogy ragadosak az edenyek?

Meleg vizzel,mosogatoszerrel nem lehetnek zsirosak.

Ami nagyon makacs,arra hideg zsiroldo,lefujod par percig hagyod utana atsikalod.

Nekem van itthon domestos,ciff ablakpucolasra,prondo a butorokra,Jar mosogatoszer es a hideg zsiroldo.ennel tobbfelet nem hasznalok.felesleges mindenfele agyon reklamozott vackot megvenni.

Sima egyszeru szivacsot hasznalok mosogatasra es torlorongyot az egyeb takaritasi munkakhoz.

2020. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hun van ez?

Irtó kemény a vized, ezért vízköves mindenhol. Használj ecetet, citromsavat.


Következő topickérdésed majd a mosás lesz a szürke ruhák miatt, de ez is a kemény víz miatt lesz, vegyél vízlágyítót!


A kemény vízben a mosószer sem működik... azért érzed, hogy zsíros (forró víz kell). De a szappan sem habzik úgy, ebből lehet egyébként látni a legegyszerűbben a vízkeménységet.

2020. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!