Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Adnátok egy kis inspirációt...

Adnátok egy kis inspirációt nekem lomtalanításra, takarításra?

Figyelt kérdés

Alapban a rendet és a tisztaságot szerető ember vagyok.

De 3 éve súlyos depresszióval kezelnek, ez a környezetemen is meglátszik. Már nem tudom eldönteni, hogy a kialakult kupi és a kosz miatt vagyok még mindig depressziós, vagy a depresszió miatt vagyok szutykos.

Azt tudom, hogyha valamilyen csoda folytán most hirtelen rend és tisztaság lenne körülöttem, azt szinten tartanám, de belefogni képtelen vagyok, nem látom a végét, hatalmas feladat lenne.

Most egy kicsit jobb időszakot élek meg (sajnos hullámzó) elkezdeném, de a reggeli nagy terveim ilyenkorra elszállnak.

Aki volt már ilyen helyzetben, hogy tudott kimászni belőle, hogy kezdett neki, hogy a végére is érjen? (Két szoba+étkezős lakás.)


2020. máj. 31. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Állj neki, egy kis helyen és jön a többi magától.

Ha valóban van igényed a rendre és a tisztaságra, nem bírod majd abbahagyni

2020. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezdd a legkisebb helyiséggel. Ami szemét, feltétlenül dobd ki! Aztán folytasd a ruhákkal! Mindent vegyél ki a szekrényekből, polconként rakd vissza rendszerben a cuccot (vasalni nem muszáj, csak hajtogasd be) ami nem kell, dobd ki, vagy rakd félre egy papírdobozba és add oda valakinek, de ha lesz inspirációd, csinálhatsz is belőlük valamit.A szennyest mosd ki! Ha a szekrényekben rend van, onnéttól könnyebben megy minden.A konyha nehéz dió, mert ott aztán tényleg minden lehet. Ott kezdd a szemét kidobálásával, minden romlott dolgot kifelé a hűtőből és a polcokról is.Minden konyhaszekrényt pakolj ki,hideg zsíroldóval takaríts (jól jön a maszk és a gumikesztyű)Sajnos többször kellett ilyesmit csinálnom, úgyhogy van már benne gyakorlatom.Ha alapos munkát szeretnél, kb egy heti munkára készülj. De amint készen van, meglátod, mintha kicseréltek volna. Ha teheted, vegyél a lakásba valami apróságot, ami új, és funkciója van, ez fogja jelképezni az új időket,hogy eztán ilyen káosz ne lehessen.
2020. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fogadj fel egy takarítónőt. Magadtól soha nem fogsz nekiállni.
2020. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Valogasd ki es lomtalanits, dobj ki mindent, ismetlem MINDENT, amire nincs szukseged.

2. Vegyel nehany tarolodobozt (ikea, pepco nagyon olcso), ha nincs ra kereted zoldsegesnel kerj ingen bananos dobozokat. Ebbe pakold el az osszes dolgot amit jelenleg nem hasznalsz, ergo teli cuccok, ruhak, akor folosleges kihasznalatlan konyhai cuccok.


3. Alaposan moss le minden szekrenyt, polcot, asztalt, szeket stb-t.


4. Csak a legszuksegesebb napi szinten hasznalt dolgokat hagyd elol.


5. Kenyszeritsd magad a hazimunkara. Legyen 1, de inkabb 2 idopontja a napnak, amit takaritasra/mosogatasra/vasalasra stbre szansz.

Ezt ird ki egy papirra, es baromi szigoruan ragaszkodj hozza. Pl minden nap Este 7-tol 7:30-ig csinalnod KELL valamit.

2020. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem rajzoláshoz, íráshoz, festéshez, egyéb kreatív dologhoz kell inspiráció, nem takarításhoz... Kezdd el és pont. Ha szeretnél a sz_rban úszni pár hét/hónap után, akkor ne foglalkozz vele, majd az inspiráció feltakarít..
2020. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Válassz ki egy kis területet, és először csak arra koncentrálj, csak azt tedd rendbe, aztán pihenj, tévézz, olvass. Ha meguntad a pihenést, megint egy terület. Próbálj nagyon erősen csak a "most"-ban élni, csak a tevékenységre koncentrálni. Ha egy kis részt rendbe tettél, gyönyörködj a rendben, abban, hogy milyen jó munkát végeztél. Lehet, hogy elsőre csak egy-két dolgot lesz erőd kidobni, leporolni, elmosogatni, stb, de már annak is nagyon lehet örülni. Én hosszú kórházi tartózkodás után így szedtem össze magam.
2020. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek, aki átérezte a gondomat és segíteni próbált, nagyon köszönöm a tanácsát és az emberségét!

Jó egészséget, szép nyarat kívánok!

2020. júl. 8. 17:49
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Na, feltakarított az inspiráció? :O
2020. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!