Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kisgyerekek mellett hogyan...

Kisgyerekek mellett hogyan tartjátok rendben a nagy házat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára elköltözünk a másfél szobás lakásból egy 180 négyzetméteres családi házba.

Fél éves és két éves gyerekeink vannak.

Van valakinek hasonló méretű háza hasonló korú gyerekekkel?

Érdekelne, hogy milyen rendszer alapján tartjátok rendben a házat a gyerekek mellett. Kicsit meg vagyok ijedve ettől, megmondom őszintén, ezért is született a kérdés, de lehet, hogy csak azért, mert az eddigi lakóhelyünkhöz képest csaknem négyszer akkora területet kell majd rendben tartani. Írjatok tippeket légyszi, de az is jó, ha csak kicsit megnyugtat valaki. :D

A szavazást csak azért csináltam, hogy az is vissza tudjon jelezni valahogy, akinek nincs kedve írogatni.



2020. jún. 16. 17:53
A kérdező szavazást indított:
Nem okoz gondot rendben tartani ekkora házat kisgyerekekkel.
Gondot okoz rendben tartani ekkora házat kisgyerekekkel.
14 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Elöször is nem kell megijedni, menni fog, ha belejössz.

A nagyobb hely nem azt jelenti, hogy több rendetlenség lesz, hanem a legtöbb eetben inkább kevesebb, mert sokkal több mindennek lehet fix helye.

Gondolom, azért nem vagytok az összes helyiségben folyamatosan, amit csak ritkábban használtok (vendégszoba, 2. fürdö, stb), ott elég hetente egyszer port törölni, a padlót felmosni/felporszívózni.

A mindennap használt helyeket meg reggel mindegyikben 5-10 perc alatt tedd helyre a szétpakolódott cuccokat, illetve szokd meg te is, meg a többiek is, hogy nem hagytok "nyomokat" magatok után, lehetöleg mindent egyböl helyre tesztek.

Emellett egy heti takarítási tervet érdemes csinálni, mit kell egy-két naponta megcsinálni és mi az, ami hetente egy vagy két alkalommal kerül sorra.

Sok mindenbe be tudod a nagyobbat vonni, föleg a gyerekszobában összepakolni - játékosan, de következetesen, a kicsi meg még elvan kis ideig valahol, ha lát/hall téged közben.

Ezen kívül a ház rendben tartása nem csak a te feladatod, a férjed is vegye ki belöle a részét.

2020. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ. De én egy ekkora házra heti egy napra biztosan felfogadnék egy takarítónőt. Hozzánk egy éve jár heti kétszer, megváltozott az életünk. Kupi sosincs, mert a gyereket úgy neveltem, hogy játék után de legkésőbb fürdés előtt mindent el kell pakolni. Úgyhogy rendetlenség nincs. De a tisztaságra meg háklis vagyok. Így délutánonként, hétvégén a gyerekekkel lehetek, nem kell a szombatot azzal töltenem, hogy egész nap takarítok.

Szerencsére olyan helyzetben vagyunk, hogy megengedhetjük (ez nem nagyképűségből írom, csak tudom, hogy bele fognak kötni).

2020. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!