Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen eszközök és takarítósze...

Milyen eszközök és takarítószerek kellenek egy lakás teljeskörű kitakarításához?

Figyelt kérdés

Tudom, sokak számára nevetségesnek tűnhet a kérdés, de sajnos édesanyám gyerekként nem igazán vont be a házimunkába, így otthon nem tanultam meg, hogy kellene rendesen takarítani, és most felnőttként, külön élve csak fogom a fejem.

Ezért, ha valakinek lenne egy kis ideje, leírná nekem, hogy pontosan mikre is van szüksége az ember lányának ahhoz, hogy normálisan háztartást tudjon vezetni és rendet tartani? Tényleg a lehető legevidensebb dolgoktól kezdve az apróságokig minden érdekel.

A lakás burkolata mindenhol vagy laminált padló vagy pedig járólap+csempe. A mosogatással, porszívózással, tükörtisztítással, söprögetéssel, rendrakással még elvagyok, de minden más elég nagy kérdőjel, hogy hogyan is kellene rendesen csinálni. Mivel tisztítom meg pl. a kádat és a mosogatót? Hogy mosok fel úgy, hogy ne legyen minden csuromvíz, mivel tisztítom meg utána a felmosófejet? Egyáltalán hogy kell csinálni, tisztítószeres vízzel (milyen tisztítószer?), utána meg még egyszer tiszta vízzel? Mivel kell letakarítani a csempéket, mivel a konyhaszekrényeket?

Portörléshez ennél a gagyi portörlőnél: [link] van valami jobb? És ezt hogy tartom utána tisztán?

De minden más is érdekel, ami még szükséges lehet egy lakás tisztántartásához, és takarítóeszközökre és takarítószerekre is várok tippeket.

Előre is nagyon köszönöm azoknak, akik veszik a fáradságot, hogy felvilágosítsanak! :)



2020. jún. 23. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Annyira evidenseket kérdezel, hogy erre nehéz válaszolni. Igazából mindenre jó egy általános tisztítószer vízzel, ha ennyire elveszett vagy. Én a vízkövesedésre hajlamos felületeket vízkőoldózom, a zsírosakat zsíroldózom, de ezt inkább te ne csináld, mert összeöntesz valamit, aztán még valami biológiai fegyvert csinálsz.
2020. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk nincs túl sok eszköz és szer, rájöttem hogy totálisan fölösleges.


Szerek:

- univerzális ecetes tisztító (most bolti van, de ha elfogy, nem veszem újra, egyszerű higított ecet is jó)

- domestos

- bútortisztító

- mosogatószer (konyhai olajos foltokra)


Eszközök:

- mikroszálas törlőkendők (konyhapult, bútorok takarításához)

- szivacsok (konyha, fürdőszoba tisztításához)

- gumikesztyű, papírtörlő (wc tisztításához)

- porszívó

- 1 db mini kéziseprű + kislapát


Igazából ennyi, a teljes takarítós készlet elfér egy kis dobozkában a mosogató alatt.


A konkrét kérdéseidre:


"Mivel tisztítom meg pl. a kádat és a mosogatót?"

A kádat ecettel szoktam, illetve időnként kifertőtlenítem. A mosogatót minden mosogatás végén áttörlöm a mosogatószerrel, néha ecettel átsúrolom a vízkő miatt.


"Hogy mosok fel úgy, hogy ne legyen minden csuromvíz, mivel tisztítom meg utána a felmosófejet?"

Kicsavarod belőle a vizet használat előtt-után. :D

Utána... őszintén, a klasszik felmosófejet nem tudom, hogy lehet rendesen kipucolni használat után. Én mosható rongyot, szivacsot használok, miután végeztem bedobom a mosógépbe.


"Egyáltalán hogy kell csinálni, tisztítószeres vízzel (milyen tisztítószer?), utána meg még egyszer tiszta vízzel?"

Én ecettel vagy domestosos vízzel szoktam. Utána áttörlöm tiszta vizes szivaccsal, nem tudom egyébként hogy ez szükséges-e, én így szoktam meg. :)


"Mivel kell letakarítani a csempéket, mivel a konyhaszekrényeket?"

Én ecetes tisztítóval szoktam.


A linkelt gagyi portörlőnél sokkal jobb megoldás egy mikroszálas kendő, ami nem csak szétoszlatja a port a lakás légterében hanem össze is szedi. Utána bedobod a mosógépbe, és tiszta. :)


Nekünk eléggé minimalista a takarítós "setup", én abszolút fölöslegesnek érzem az ezerféle tisztítószert és kütyüt.

Nincs felmosónk se, meg rendes partvisunk se. Beszereztük mindkettőt, aztán a partvist végül kerti munkákra fogtuk be, a felmosót elajándékoztuk 0 használat után, feleslegesnek éreztük ezeket a lakásban. Heti 2-3 alkalommal porszívózok, a miniseprűt is csak akkor használjuk ha valami kiborult, vagy bejön egy bogár, stb.

Felmosni is elég ritkán kell, akkor megcsinálom szivaccsal. Egy felmosó mondjuk nem lehet rossz egy miénknél nagyobb házban. :D

Ilyen-olyan tisztítószereket se vásárolgatnék, az ecet (vagy egy tetszőleges bolti univerzális tisztítószer) mindent visz, mellé még alapnak gondolok egy fertőtlenítő hatású valamit (domestos, floraszept stb), meg valami zsíroldót, de az alapvetően van egy háztartásban mosogatószer formátumban. :)

2020. jún. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ecet helyett citromsav jobb lehet.
2020. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Figyumán, ami linket beraktam, mi a szentlélekért kellett töröltetni? Elolvastátok egyáltalán???


Itt van újra:

[link]


És innen kiindulva is erősen érdemes végigolvasgatni, majd értelmezni.

[link]


Ha rájössz a takarítás logikájára megvilágosul, hogy nem is olyan bonyolult.

2020. jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Felmosáshoz nekem ez vált be:

[link]

Olyan vödör kell hozzá, ami hosszúkás alakú, arra figyelj. A szivacsa cserélhető. Obiban vagy teszkóban lehet kapni.


Aki citromsavat írt, azt hogyan adagolja?

2020. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

"egy mikroszálas kendő ... bedobod a mosógépbe, és tiszta"

De mivel mosod együtt?

2020. jún. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Eszköznek jól jön egy-egy leszanált fogkefe pl. a csap körüli sikáláshoz, úgyhogy ne dobd el.
2020. jún. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Babatörlőkendő is jól jön, meg valami fertőtlenítő hatású cuccal átitatott kendők (pl. kilincsek áttörléséhez) főleg mostanában, a vírusos időben.
2020. jún. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Citromsavat langyos vízben oldom, igazából hasazva, mintha citrompótlóval szeretném pont jó szomorúra rongálni a teát. Kell kutyulni rendesen (lehet egy rossz bögre egész meleg vízzel indítani). Fémet ne használj keverésre se, ha nem muszáj!
2020. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

"Fémet ne használj keverésre se, ha nem muszáj!"

De hiszen a fém teáskannát épp a citromsavval lehet széppé varázsolni... Miért ilyen bonyolult minden?... :(

2020. jún. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!