Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért szálkásak a konyhai fa...

Miért szálkásak a konyhai fa eszközök?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem össze a barátommal és vettünk pár dolgot a konyhába, pl fakanalakat, fa vágódeszkákat, stb. Valamiért kivétel nélkül minden fából készült dolog az első mosogatás után tiszta szálka lett és a fakanalakkal lehetetlen főzni, mert folyton szálkák mennek az ujjamba róluk.

Ennek mi lehet az oka és mit tehetnénk? Valamivel le kellene őket ápolni? Amikor az interneten rákerestem ilyen címszavakra, hogy "szálkás fakanál", stb., nem találtam semmit és már azt hittem, én vagyok egyedül ilyen szerencsétlen. Végül angolul kerestem rá hasonló címszavakra és egy cikkben azt írták, méhviasszal vagy valamiféle ásványi olajjal kell bekenni a fakanalakat, hogy ne száradjanak ki, de otthon, a szüleimnél nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna, hogy méhviasszal kenegették volna a fakanalakat meg a vágódeszkákat (mégse volt soha semmi fából készült tárgy szálkás)

Egyáltalán biztonságos olyan fakanállal főzni, amin pl. méhviasz van, nem tud valahogy beleoldódni az ételbe?



2020. júl. 12. 03:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmatlan alapanyagból készült ipari termékek, rossz technológiával. Vannak fakanalak, sodrófák, gyúródeszka stb. a konyhámban, amelyek talán ötven évesek is lehetnek. Semmi bajuk.

Néhány olyan fakanalam is van, ami 1-2 éves, nagyüzemi termék, és nem szálkásodik. És olyant is sikerült vennem, ami már a boltban rossz volt. Nem figyeltem rá.

2020. júl. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég silányat vehettél, de egy darab csiszolóvászon csodára képes.
2020. júl. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak simán meg kell csiszolni őket egy csiszolópapírral és jó lesz. Esetleg vegyél bambuszból készülteket, azok nem szálkásodnak.
2020. júl. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Sosem láttam még szálkásodó konyhai eszközöket. Sztem rossz fából készültek, esetleg vizes fából. Nem szabad ilyennek lenniük.
2020. júl. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig létezik. Nekem is van. Nem lenne szabad, de van.
2020. júl. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Piacon vetted.
2020. júl. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6!

Honnan tudod hol vette?

2020. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Ugye nem mosogatógépben mosogattad el? Mert az is tud ilyesmit csinálni a fa eszközökkel.
2020. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nem piacon vettük őket, a vágódeszkák pl. a Praktikerből vannak. A szüleim egyébként piacon szoktak néha fakanalakat, lábasokat venni és sosem volt még semmi baj a piacon vett termékekkel.

És kézzel mosogatok, szóval nem mosogatógép csinálja. Nemrég kaptunk pár fakanalat és abban a pillanatban, ahogy hozzájuk nyúltam a mosogatószeres szivaccsal, elkezdtek "szétmállani", szálkásodni :/

Ezek szerint sikerült mindenből a lehető leggagyibbat kifognunk

2020. júl. 12. 14:43
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Csiszoljátok meg, semmi baja.

Géppel lett megmunkàlva, a szálak a víz hatására felálltak, ha lecsiszolod jó lesz.

2020. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!