Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran szokás cserélni...

Milyen gyakran szokás cserélni a felmosórongyot?

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony vagyok, ezért nem tudom. Szívem szerint már a 3. használat után kidobtam volna, de úgy érzem az elég környezetszennyező lenne. Esetleg ki lehet mosni, nem lesz baja a műanyag részének vagy a mosógépnek?

2020. júl. 12. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A felmosórongynak milyen műanyag része van?

Ha a moppra gondolsz, azt nem mosógépben szokás mosni, hanem kézzel, egy vödör tiszta vízben, ha már mosni akarod.

Nem szokás 3 használat után moppot cserélni (felmosórongyot sem!) kivéve, ha olyan szennyezett dolgot mostál fel vele, mint télen a latyakban egy vasúti váróterem.

2020. júl. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Én ki szoktam mosni gépbe, nem lesz semmi baja. Bár az enyém hagyományos felmosórongy
2020. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alapban tisztaság van, így a Vileda felmosórongyom sem vállalhatatlan még félév múlva sem. Kézzel mosom, minden felmosás után. Akkor cserélem, amikor láthatóan elvékonyodik és már nem tudok vele úgy dolgozni, ahogy szeretnék. De gyanítom, hogy valóban a moppról beszélsz, azzal meg az a helyzet, hogy nekem nagyjából a 3-ik felmosásra "törik be" úgy, hogy hatásos legyen. Így aztán nem is értem, hogy mi a bajod vele? Mi a frászt mosol fel, hogy a 3-ik használat után ennyire szennyezett? Mosógépbe meg eszedbe ne jusson tenni!
2020. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

#2

Megkérdezhetem 2-es, hogy a felmosórongyot magában mosod és csak ezért indítod el a gépet? Vagy együtt mosod a ruháitokkal?

2020. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem a ruhákkal együtt természetesen. Takarítós rongyokkal együtt stb. Elindítok vele egy fél adagos mosást és ennyi. Évek óta így csinálom, se a gépet nem tette tönkre, se a felmosófejet:)
2020. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

a moppra gondolok, igen. Nem kifejezetten mocskos, de ahogy összeszedi a port, meg a hajat, azok lógnak róla, és nekem undorító. Hiába porszívózok fel felmosás előtt. Megpróbálom majd kézzel kiöblíteni, vagy beszerzek egy Vileda felmosót, azt meg moshatom mosógépben is ezek szerint.

Köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 12. 13:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell porszívózni felmosás előtt.
2020. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha neked porszívózás után annyi por és haj marad, hogy lógnak a moppon, akkor nem a moppot kell lecserélni, hanem a porszívót!

Vagy ha azzal nincs gond, akkor precízebben kell porszívózni és lassabban tologatni a szívófejet!

2020. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekem német juhászom van, ez a kutyafajta kifejezetten erősen vedlő fajta. A folyosóra és a járólapos nappaliba bármikor bejöhet. Viszont ez azzal jár, hogy naponta kell felmosnom. Vettem egy fodrászoknak való gumipartvist (minőségileg teljesen más, mint az üzletekben kapható változata), és ezzel, ha szükséges, naponta többször felsepregetek. (Ajánlom a használatát minden felmosás előtt, haj, szőr, pehely stb. nem marad a földön) Utána mosok fel, de sosem lesz szőrös-hajas a felmosóm. Ennek ellenére én minden felmosás után kimosom, de csak kézzel.
2020. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Vettem egy fodrászoknak való gumipartvist ... haj, szőr, pehely stb. nem marad a földön"

De akkor meg ez a gumi cucc lesz tele hajjal, szőrrel. Ebből hogy szeded ki?

2020. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!