Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rosszul csinálok valamit vagy...

Rosszul csinálok valamit vagy normális, hogy ennyire koszolódik a lakás?

Figyelt kérdés
Egy panel első emeletén lakunk egy kisvárosban, nem túl forgalmas helyen. A lakásban sehol nincs szőnyeg, ami rásegít arra, hogy koszosnak tűnjön az egész. Naponta porszívózok, kétnaponta mosok fel négykézláb (ilyenkor szó szerint fekete a víz), de ha esetleg egy napot csúszik valamelyik, már gyülekeznek a porcicák, a takarítás után másfél órával pedig biztosan van egy-két folt a padlón, ami normális, hiszen használjuk a lakást, de idegesítő, mert órákig dolgozok azért, hogy estére már újra kosz legyen. Nem vagyok bekattanva, nem csak beképzelem a port és egyebeket, nem is takarítok mániákusan, de elkeserítő a helyzet. A polcok nincsenek roskadásig dísztárgyakkal, sőt. Nem tudom, mit csinálhatok rosszul
2020. júl. 14. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Por nálunk is van. Azzal nem lehet mit kezdeni. De ezért nem fogok naponta takarítani. Kosz nincs, foltok nincsenek.

Egy héten egyszer takarítok.

2020. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
A porral nem tudsz mit kezdeni sajnos. A folt és a kosz lehet attól is, hogy túl sok szert teszel a felmosóvízbe, vagy attól is ha a felmosófej koszos. Én minden felmosás után tiszta vízben kiöblítem a fejet.
2020. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Sztem túlzásba viszed, te vagy a lakásért és nem a lakás érted, pedig fordítva kellene lennie.


Por mindenhol van, az a takarítás amit csinálsz, elegendő kellene, hogy legyen, nem is értem, hogy tud fekete lenni a víz 2 naponta :O

2020. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Messze túl vagy pörögve!

Ne feszülj rá ennyire!

2020. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A rongyot minden használat után megpróbálom minél jobban kézzel kimosni és használat előtt is kiöblítem egy kicsit. Ha ez már nem elég, akkor bedobom őket a gépbe. Erre a túl sok szeres dologra még nem gondoltam, de így, hogy mondod, tényleg lehetséges, hogy az előírtnál többet teszek a vízbe.


Szeretek itthon zokni és papucs nélkül járkálni, de néhány lakásban megtett kör után nagyon koszos lesz a lábam. Nem tudom, másoknál is ilyen e, de ez is olyan, ami 4-5 órával a takarítás után már probléma. Azon gondolkodom, hogy talán a porszívó kavarja fel a port, ami utána a felmosott padlóra hullik vissza, és erre megoldás lenne, ha vizezés előtt várnék valamennyit, hogy leülepedjen minden

2020. júl. 14. 10:50
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Akkor a foltok a lábadtól vannak. Ha mezítláb mászkálsz, akkor a talpadról az izzadtság, a zsír (nem azért, mert koszos, hanem természetesen is ilyen kicsit) foltot hagy a padlón.
2020. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Mezítláb mászkálva, szőnyeg nélkül persze hogy foltos lesz a padló. :D

A por meg attól függ, mennyire laksz poros környéken. Nálunk van egy bánya a közelben, iszonyatos por nálunk mindennapos. Máshol nem ilyen durva.

2020. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Oké, így belegondolva erre magamtól is rá kellett volna jönnöm. Most kicsit megnyugodtam, hogy másnál sincs folyamatosan makulátlan tisztaság. Köszönöm mindenkinek
2020. júl. 14. 11:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rossz a porszívód, vagy a zsákja ki van szakadva..
2020. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Porzsák nélkülit használok, rendszeresen szoktam üríteni
2020. júl. 14. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!