Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan legyek háziasabb?

Hogyan legyek háziasabb?

Figyelt kérdés

Bevált tippeket kérnék kezdő háziasszonynak.

Nem én vagyok a nagyon trehány, hanem a barátom.

Sokszor már úgy érzem nem bírom, de muszáj, mert szeretnénk gyereket és én jó háziasszony akarok lenni. Nem akarok mindig azon idegeskedni, hogy mikor jön be valamelyik családtagunk vagy barátunk váratlanul, és nem akarom hogy a barátom trehánysága miatt azt gondolják, hogy én is olyan vagyok. Minden napom a házimunkával megy el miután a munkából hazajövök....



2020. aug. 17. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Erre nem neked kell megoldást keresned. A barátodat kell megtanítani a rendre. Ha meg nem megy akkor ki kell tenni.

Aranyos vagy, hogy törekedsz a rendre, tisztaságra, háziasságra, ez nagyon becsülendő ma a nők körében. De ehhez kell a párod is. Nálunk pl. minden házimunkát én csinálok, a párom dolga csak annyi, hogy vigyáz a rendre.

2020. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszélned kell erröl vele. Nem írtad, mióta vagytok együtt, de ez hosszú távon szerintem szétváló ok, ha az egyik fél szereti a rendet, a másik meg nem. Vagy meg kell egyezni valami középútban, vagy bevállalod, hogy anyja helyett a feneke alá teszel majd mindet egy életen át, beleértve a rendezett otthont, és elviseled, hogy ö ezt annyira se becsüli, hogy vigyázzon rá. Vagy vége lesz.
2020. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Anyósom mindig azt mondja, hogy nem a pasi dolga a házimunka és nehogymár az ő pici fia csináljon ilyeneket a 12 óra munka mellett. Tehát egy mosogatást is csak nagyon ritkán végez el apósom és ő ehez van hozzászokva, hogy minden az ő dolga. (apósom nem trehány mint a fia) Szerintem meg igen is ahol ketten laknak, ott meg kell osztani egymás között a feladatokat. Az a baj, hogy nem tud vigyázni a rendre, percek alatt szétpakol mindent, emiatt néha összeveszünk. A legnagyobb bibi a konyhában van és a nappaliban, meg ahol épp leveti a ruháját, ott is hagyja. Nem hajlandó a konyhában enni, mert a szobában kényelmesebb számára, így sokszor az edények is bent maradnak utána.

De hogy ne csak róla beszéljek, én is hajlamos vagyok széthagyni a dolgaimat és nem mindig elmosogatni. Hogy tudnám magam rávenni arra hogy főzés vagy éves után azonnal elmosogassak és rendbe tegyem a konyhát? Elég rendetlenül főzök anyukám szerint. Anyukám is mindig mindent megcsinált, így nekünk nem kellett, csak a saját szobáinkat a 2 bátyámmal. Az hogy trehányabb fajta lány vagyok lehet hogy azért van mert két fiúval nőttem fel? Cikinek érzem magam...

2020. aug. 17. 12:14
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem pedig a nő dolga a háztartás és a házimunka. A férfi dolga, pedig ennek megteremtése. Mármint nem az, hogy kupit csinál és lehessen takarítani :D

De nyilván vannak speciális esetek. Páron 12-13 órákat dolgozik naponta, én csak 8-at. Elképzelni nem tudom, hogy én hazaérek mondjuk délután 5 órára és nem mosogatok el mert az a férjem dolga amikor ő majd valamikor 9-10 körül ér haza. Nyilván ha a férfi dolgozik kevesebbet akkor ő is vegye ki a részét.


“Hogyan tudnám rávenni magam...” ebben más nem segíthet. Neked kel elhatároznod magad, hogy összepakolsz vagy sem, elmosogatsz-e ebéd után vagy nem.

2020. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De nem mindig mindenkor csak a nőé, és anyósom meg ezt mondja. És szinte már egy szarnak érzem magam, ha meg merem kérni a kisfiát, hogy néha mosogasson el legalább... Toxic anyós 👎
2020. aug. 17. 12:53
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
Mi itt szívesen meghallgatunk, de nálad nagyobb a baj, mint a takarítás. Mi lenne ha a valós problémákat a pároddal és az anyósoddal beszélnéd meg? Tudom, nehéz felvállalni egy problémát, de megoldás csak így található rá.
2020. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Neked kicsit drasztikusan kell nevelni párodat a rendre....szépen kimész a wc-re s elteszed az összes papírkát.

Ha lesz nagy dolga, akkor jó az neki úgy is maradva, mint a lakásban a rend s edények mondhatod, azért nincs kint semmi papír.A mosás ugyanez...minek tisztaság, ha nem értékeli...


Másrészt főzés közben is lehet mosogatni-mindig van mit, nem kell a faxbukot nyalni közben értelmetlenül...mire kész a hami, már csak enni kell s 2-3 tálat apróságot elmosni 5 perc alatt kb...

2020. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott a dolgait ahol lerakja.

Egy ido utan elfogy a tiszta ruhaja,a tanyer,kanal,pohar.

Ha kerdezi miert nincs elmosogatva,mond azt,hogy Neked az a szennyes ami a tartoban van,az a koszos edeny ami legalabb a mosogato melle van lerakva.

Parszor eljatszod es inkabb elviszi a dolgokat a helyukre.

Mert oke,moss te,mosogass te,de mas csak bedobni a gepbe es mas osszeszedni elotte.

Ha nem valtoztat kuld vissza anyucihoz.

Ez csak rosszabb lesz ha lesz gyereketek

2020. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Semmi képpen ne engesd, hogy elvárja, hogy mindent a feneke alá rakj. Sajnos nálunk az apám ilyen, anyukám az elején mindent a feneke alá rakott, és ehhez hozzászokott.


Ha a házimunkát nem is osztjátok be (de jó lenne), beszélgess el vele arról, hogy akkor legalább tisztelje a te munkád.

2020. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Mosogatógép az alap.

Aztán te pakoljagad után, meg ő is pakoljon.

2020. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!