Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Máshol is van, ahol még Hajdú...

Máshol is van, ahol még Hajdú mosógéppen és centrifugával mosnak?

Figyelt kérdés

Anyámnak ez a mániája, idén vettünk nagy nehezen egy automatát, de nem használja...


Úszik az egész fürdőszoba, előszoba, pacsmangol, órákig nem lehet wc-re menni. A végén már ganaly színű löttyben mos, mert 6-8 alkalommal felhasználja a vizet... Aztán a kádban öblít és rakja át a centrifugába. Büdösebb, koszosabb lesz a ruha, mint volt...


Amikor nekem is ebben kellett mosnom, szörnyű volt... Elvileg nem is úgy van, hogy ezerszer újra mos, még full fekete nem lesz a víz....


Komplett bolond... Azért persze őrjöng, ha zuhanyzol, szigorúan heti egyszer, és kifröccsen egy kis víz...


Egyébként szerintem pont, hogy az automat használ kevesebb vizet, de mondjuk ott nem is használhatja fel a vizet 6-10 "mosáshoz" nagy bánatára.


Illetve ezért voltak büdösek a ruháink, meg mindegyikre valamilyen módon lyukakat csinált, fogalmam sincs, hogy hogyan....


2020. szept. 13. 11:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez a sima dobos, Mr&Mrs Hajdú. Legalább 10 éve könyörgök nek, iminden spórolt pénzemet odaadtam volna rá, de nem. Hülye vagyok, ostoba, nekünk ez való, nem pazarlunk vizet...
2020. szept. 13. 11:16
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak.

Remélem, hogy csak azért csinálja úgy, mert nagyon szegények voltak gyermekkorukban.

2020. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamam nagyon sokaig ilyennel mosott.

Par eve van automata gepe.

O hasznalt hozza a kadon kivul meg 2 oriasi lavort is.

Ugy nezett ki,hogy eloszor a vilagosakat mosta,aztan a legvegen a soteteket.

Mindog kellett hozza vizet rakni mert ahogy vette ki a ruhakat fogyott a viz belole.

A mosogepbol ment a kadba,onnan az elso,majd a masodik lavorba.vegul pedig a centri elott levo oblitos lavorba.

Sosem voltak koszosak,sem budosek a ruhak.

Sot,mai napig hianyolom azt a friss ruhaillatot ami akkoriban belengte a hazat mosas utan.annyira szerettem meg fiatal felnottkent is ha valamilyen ruham a Mamam mosta.

A feherek Nala mindig rikito feherek voltak.

Jol kell hasznalni es nincs vele gond szerintem.

2020. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nagyobb baj hogy csak egyszer lehet fürdeni egy héten
2020. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nyaralóban használtunk ilyet, én dühös voltam, amikor a többiek a tudtom nélkül kidobták. Az, hogy végigpancsolja a fürdőt és 6-8-szor használja ugyanazt a vizet, nem a gép hibája:(
2020. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 MancsWolf ***** válasza:
100%

Ott valami nagyon nem stimmel.

Mosási folyamat is van legtöbb helyen ahogy írtad. Nagymamám mai napig is mos, mikor párommal kezdtük az életét mi is keverő tárcsás + centri párossal kezdtük. Soha nem volt büdös a ruha, tiszta, illatos.

Egyébként egyik automata se fog olyan szépen mosni mint a tárcsás, csak tudni kell használni. Macerásabb az tény.

2020. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban a mamánál és otthon is ilyen gépekkel mostunk. Soha nem volt koszos egyik ruhám sem, és mindnek jó illata volt.

Otthonra én vettem az első automata mosógépet, 2007-ben 20 évesen diákmunkából egyetem mellett szedtem össze rá a pénzt. Akkoriban nagyon rossz körülmények között éltünk.

Anyu még sírt is örömében mikor megkapta :)

De a nagynéném most már kb 20 éve automata géppel mos, és mellette megvan neki a hajdú centrifugája, mert szerinte az automata gép sok öblítőt használ ami drága... a kádban és 3 db 10 literes vödörben öblögeti a ruhákat centrizés előtt (48 éves most).

2020. szept. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7+

olyan ez mint a mikró... amíg nem volt a komplett családunk az ördög eszközének tartotta. 15 éves (2002 tavasz) voltam mikor külön költöztünk a nagyszülőktől. Egészen a karácsonyi vacsoráig szinte havonta anyu fejéhez vágták, hogy semmi szükség a mikróra, meg lehet nélküle lenni, csak pénz kidobás volt, mikor amúgy is csórók vagyunk.

NA de januárba vettek egyet ők is :)) néhány évvel később mikor elromlott a mamám mikrója meg gyakorlatilag pánik rohamot kapott... úgyhogy még aznap be kellett vinnünk a városba és vett magának egy újat.

2020. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja hát anyám nem öblít, a kádban levő víz a véges re fekete, se öblítő szaga, aztán a centribe...
2020. szept. 13. 14:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat... Van baj anyudnal, lepj le amint tudsz, tarcsasbol kicsavarjuk, tiszta hidegvizbe tesszuk, majd kicsavarjuk, oblitosbe es a vegen centri,nagyon embertelen melo ma mar nem csinalnam..megnyijtja a rihakat is..
2020. szept. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!