Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen felmosót használtok...

Milyen felmosót használtok padlótisztításhoz?

Figyelt kérdés
Nos, 3 év után jutottam el arra a pontra, hogy a felmosóm többet maszatol mint tisztít, és le akarom váltani. Jelenleg egy ilyen szettem van: [link] de nekem annyira nem jött be, és most nagyon nézegetem a viledának a lapos felmosó szettjét. Aki használja, az mit gondol róla, megéri?

#takarítás #Vileda #lapos felmosó
2020. szept. 23. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Én már évek óta a Vileda lapos felmosót használom. Szerintem jó. Nem lesz tőle olyan csíkos, mint az olyan rongyszerű, szálas felmosófejektől. Nem tudom mi a nevük :)

De a felület is sokat számít. Ha sötét és fényes, akkor csak kézzel lehet szépen felmosni, megfelelő ronggyal.

2020. szept. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Világos, matt hidegburkolat, nem egyszínű
2020. szept. 23. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Az jó, annyira nem kényes. Csak jól ki kell "csavarni". És nem szabad bele sok habzó anyagot tenni, mert akkor csíkos lesz.
2020. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Plusz egy a viledára :)
2020. szept. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Lapos viledát használunk mi is kb 5 éve.

Imádom, csak ajánlani tudom! :)

És igaza van az előttem szólónak, nem szabad túlzásba vinni a felmosószert sem.

2020. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
74%

Felejtsd el a sima felmosót.

Vegyél 20000-ért vileda gőztisztitót, ugyanúgy tisztit mint a felmosó, csak tisztábban. A szönyeget is ezzel tisztitom, meg a matracot. Úgy fertőtlenít,

hogy megőrülsz

2020. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
25-35 m^2-t kell így takarítanom, a gőztisztító feleslegesnek érzem.
2020. szept. 23. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Rossz a technikád.

1. Sepregess, porszívózz előbb.

Vegyél egy viszkóz fejű sima mopot.

Vödörbe önts 2 liter melegvizet, majd önts hozzá valami általános tisztítószert (lidli, w5) DE pontosan mérd ki a mennyiséget. Utána belenyomod a felmosót és kicsavarod. Ezután felmosod, de nem összevissza, hanem mindig egy irányba álljona feje (a lapos izékkel ez könnyű)

ha kevés lenne akkor ne nyomd vissza újra a melegvizesbe, hanem vegyél egy másik felmosót elő, (laposnál ez is könnyű) vagy előbb a koszt mosd-öblítsd ki és csak utána nyomd vissza újra a melegvizesbe, hogy a korábbi koszot ne terítsd vissza... Csak logikusan kell végigondolni.


Arra a szobára 2 liter víz tökéletesen elég, nem kell pocsékolni.

Utána nyunyóka kedvéért még hypós hideg vízzel is végigtörölheted, de előbb száradjon fel a melegvizes. A hypót csak hideg vízbe szabad önteni! és hasonlóan 2 literhez keverd be. Szintén kimosod a felmosót és tisztán rakod bele. Ennek az az előnye is megles, hogy a felmosód se fog berohadni a hypó miatt.

2020. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Lapos felmosóból a KIk-ben 1500Ft-ért kapható is tökéletes, 250Ft hozzá a pótfej.
2020. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!