Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sütő tisztításra valami...

Sütő tisztításra valami bevált praktika?

Figyelt kérdés
Új albérletbe költöztünk és a sütő nagyon koszos, zsíros. Kemény vegyszerekkel, zsíroldókkal nem szeretnék neki menni (ha nem muszáj), kipróbálnék valami házi praktikát. Tudom, hogy tele van az internet és a youtube ilyennel. Melyik az ami nektek be is vált?
2020. okt. 21. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Sokmindentől függ, h milyen módszerrel érdemes rámenni. Lehet több kárt csinálsz a sütőben, ha pl súrolóval mész rá, vagy valami maró cuccal. Szódabikarbóna, ecet és kávé zacc ami bevált nálunk.
2020. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz vegyszer, de a dm-Ben van saját márkás zsíroldó, kb 500 Ft. Érdemes kipróbálni, nem is olyan büdös mint a társai.
2020. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A sütőre nekem csak a vegyszer vált be. Bármennyire is istenítik az ecet nem hozza le a komoly zsírt, talán tisztán tartásra jó, de ha már nagyon koszos akkor nem. A vízkőre viszont nagyon jó.
2020. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Zsírt a lúg oldja nm a savanyú ecet.

Mi "Hideg zsíroldó"-val tisztítjuk (spray). Bárhol kapható a vegyszeres osztályon.

2020. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, nekem volt krém állagú is. A lényeg az hogy ráteszed es hagyod hatni. Utánna csak letörlöm. Nem kell dörzsivel súrolni semmit, nem kell összekarcolni. Ezután átmosom hogy lejöjjön a maradék is.
2020. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Hideg zsíroldót ajánlom én is. Percek alatt hatásos.Nekem nagyon bevállt. Aztán ha kitörölgetted, használhatsz még utána gyengédebb takarítószereket. Mióta ezt használom csilli-villi a sütőm :)
2020. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Gázsütő, vagy elektromos?

Ha elektromos akkor az "zárt" nyomhatod neki a hideg zsíroldót. De ha gázos, na azzal kicsit vigyázni kell. Az alja kiszedhető, mosogatóban lerendezheted, de utána vigyázz, nehogy megtunkold a gázégőket.

Ajtót szedjed le, ha lehet üveget szedjed ki belőle.

Erős lámpával világíts be, hogy láss is valamit... amúgy hideg zsíroldót neki, majd alaposan égessed ki 2x is, mielőtt érdemben használod.


Alatta-mögötte-mellette is trutyi van, ha panel akkor esélyesen csótifészekkel.

2020. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!