Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran takarítjátok a...

Milyen gyakran takarítjátok a konyhaszekrény tetejét? (további kérdések lenn)

Figyelt kérdés

1,) Milyen gyakran takarítjátok a konyhaszekrény tetejét?

2,) Milyen gyakran mostok függönyt?

3,) Milyen gyakran mostok ablakot?

4,) Milyen gyakran porszívóztok, illetve mostok fel?

5,) Milyen tisztítószereket használtok és hol alkalmazzátok?

Ezeket csak azért akarom megtudni, mert mindenki azt mondja rám, hogy mániákus pedantériás vagyok, és kíváncsi lennék arra, hogy ezt mások hányszor, illetve hogyan csinálják.

Előre is köszönöm mindenki válaszát! :)


2010. aug. 9. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Konyhaszekrény tetejét soha - direkt olyan konyhaszekrényünk van, ami plafonig ér, így nem kell takarítani a tetejét :)

Ablakpucolás évente kétszer - háromszor, ekkor mosok függönyt is.

Porszívózni hetente egyszer (az egész lakás kövezett, seperni szoktam), felmosás, felseprés szinte minden nap.

Tisztítószerekből sokfélét...amit rendszeresen az a cillit bang, a clin, a hideg zsíroldó és a speckó kerámialap illetve inox tisztító spray-k.

sosem vagyok elégedett magammal, még háztartási blogot is kezdtem írni, h motiváljam magam :)

2010. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Nincs felső szekrényem...

2. Évente 1-szer.

3. Évente egyszer (jó esetben...). kivülről többször lemosom, de az nem pucolás.

4. Hetente

5. Domestossal mosok fel, és WC takaritás, valami fúrdőszobás szerrel takaritom a szanitereket és padlóápolót teszek a parkettás felmosóvizbe Törölgetés csak tiszta vizzel, ablakmosás ecettel.


Gyanitom, ez kissé kevesebb, mint a tiéd :-)

2010. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó! :D Szinte ugyanolyan tisztítószereket használunk , csak én többet, ezért is mondják, hogy túlzásba viszem...:S

A konyhaszekrény tetejét minden héten szombaton letakarítom, függöny 2 hetente cserélek, ablakot akkor mosok, amikor meglátom, hogy piszkos (pl. eső után, amikor föld kerül az ablakra /kertes házban lakunk/), minden nap porszívózok, és négykézláb mosok fel, mert nem akarom, hogy a sarkokba "toljam" a koszt.

Már néha én is úgy érzem, hogy sok(k)! De nem tudom elviselni a koszt!

2010. aug. 9. 10:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Otthon vagy egész nap? Még ha akarnék se tudnék ennyit takarítani, egyszerűen képtelenség, ennyi ideje nincs egy embernek, ha dolgozik, tanul, gyereket nevel...
2010. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tuti nincs gyereked. Mert akkor inkább vele játszanál, mint hogy a bepiszkolódott ablakot súrold...
2010. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a konyhaszekrény tetejét kb 3 hetente. az ablakokat meg a függönyt 3 havonta. hetente 2 porszívó, utána felmosás.

cif brillance felmosó, ajax vízkőoldós tisztító a konyha-fürdőre. domestos a fürdő-wc felmosására. clin az ablakokra:) a padlókat arra való szerrel ápolom, 2 hetente húzok ágyneműt, nyáron hetente.

2010. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem, nincs gyerekem. Mindenki szinte azt mondja, hogy ha lesz, majd elhagyom ezt a sok hülyeséget.

Annyi, hogy dolgozom, mellette főiskolán tanulok és az idős szüleimet gondozom és a kertben vagyok.

21/L

2010. aug. 10. 13:31
 8/9 anonim válasza:

Nem hiszem,hogy ez majd elmúlik,ha gyermeked lesz...Én azóta vagyok még inkább takarítómániás,hogy nehogy már kosz legyen...És van rá időm,hát alszik is egy gyerek,meg én reggel előbb felkelek,mint ő,meg azért nem egyfoyltában bújom a seggét...Szóval:

1.nekünk is magas a konyhaszekrény,így azt nem kell takarítani

2.havonta

3.2hetente

4.naponta 2-.szer mindkettőt

5.van egy ismerősünk,aki ipari tisztítószerekkel foglalkozik,azzal szokatam felmosni,ha valami okból kifolyólag éppen nincsen,vagy nem tudtam rendelni,akkor Domestos(de azt nem szeretem,mert csíkos tőle a nappaliban a kő...),a WC-t azzal tisztítom,bele Duck-korongot teszek,ablakra Frosch ablaktisztítót,miden másra Sanytol fertőtlenítő sprayt,a gőáztűzhely tetejét(króm,vagy fém,vagy mi:) )azt Cillittel,zuhanykabint az ismi ismijének a kabintisztítójával,parkettát Prontoval.

2010. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelőnek:

Szia! :)

A csíkos padlóra is van megoldás:)

Ecetes vízzel törölgesd át és csillogni fog és nem lesz matt! :)

2010. aug. 12. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!