Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell jol takaritani?

Hogyan kell jol takaritani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segitsegeteket kernem.

24 eves vagyok, sajnos nem a legpedansabb de hogy mentegessem magam, sajnos ezt hoztam otthonrol.

1 eve elek egyutt a parommal aki egy nagyon preciz ember, raadasul az edesanyja onallosagra nevelte, (aki szinten nagyon nagyon preciz es tiszta tendezett no volt) igy parom is.


Nekem is nagyon nagy igenyem van a szepre mert latom hogy kupleraj van, vagy mit is lehetne csinalni de egyszeruen nem tudom jol kezdjem el, es a tobb oras takaritasomnak az eredmenye egy kis rendezettseg, de nem tisztasag.

Kerlek segitsegetek hogyan kell takaritani es rendet tartani:( akar lepesekre lebontva mi az amit mindennap kell csinalni mi az amit hetente mi az amit havonta

Hogyan legyen rend stb.

Parom mondta mar sokszor hogy majd egyutt megcsinaljuk mert latja hogy akarnam de nem jon ossze es nem is hibaztat ezert hisz en nem lattam soha mi az ami mar “tisztanak szamit”.

De rengeteget dolgozik.


A lakasunk kb 60nm van egy cicank es egy kutyank.


Nagyon megkoszonom ha targyakat is tudnatok ajanlani amik nelkolozhetetlenek egy lakasban ahhoz hogy konnyebb legyen.


Nagyon koszonom a segito valaszokat es szivesen valaszolok barmilyen felmerulo kerdesre meg:)


2020. okt. 24. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Írok uzit
2020. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is elküldheted azt az "üzit".


Egyébként pont 10 perccel ezelőtt gondoltam ilyesmire. Egy konditeremben régen láttam egy papírt, hogy hétfőn a csöveket letakarítani, kedden ablakot, szerdán radiátorokat és a csöveket stb stb stb.


Na ilyesmi például sokat segíthetne egy lakás esetén. Persze nem lehet egyensémát ráhúzni mindenkire, és ablakot se fog mindenki minden héten subiczkolni.

2020. okt. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Először rendet kell rakni. Napközben is mindig rakd a helyére a dolgokat, pl. evés után mosogass el, felkelés után ágyazz be, ha kiömlött, morzsáztál, akkor azt rögtön pucold fel... Minden tárgynak, tevékenységnek legyen saját helye, ne legyen mindenhol félbehagyva valami (levetett ruhák, félbehagyott könyvek vagy hobbi, kibontott kaják), akkor máris könnyebb a dolgod. Ne halmozzatok fel csecsebecséket és egyéb porfogókat. Cica és kutya nem feltétlen kell, hogy be legyen engedve minden helyiségbe, mert gondolom csinálnak galibát és hullatják a szőrük. Ne járjatok be cipővel, és amint beléptek, kézmosás :)

Hogy ki hogyan és hányszor takarít, szerintem erre már sok ilyen kérdés születt, keress rá.

Nálunk hetente egyszer érdemes port törülni, utána porszívózni, utána felmosni, aztán jön a kád, mosdó fertőtlenítése, wc-pucolás. Ez alap, emellé időtől, ihlettől függően általában beiktatok valami plusz legsürgősebbet, mint selejtezés, ágyneműcsere, képernyők, tükrök, ablakok tisztítása, iratok rendezése, szobanövények... mikor mi. Attól is függ nagyon, mekkora meló, hogy mennyi cuccotok van.

2020. okt. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
vagyis rendet kell tartani... :)
2020. okt. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!