Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ételtároló műanyag dobozt...

Ételtároló műanyag dobozt hogy lehet megtisztítani?

Figyelt kérdés
Átlátszó ételtároló dobozba paradicsomos káposzta főzeléket tettem. 2 napig volt a hűtőben és most látom, hogy a paradicsom elszínezte az oldalát. Hiába mosogatom, próbáltam ecettel is, nem jön le. Tudtok valami praktikát, hogy lejöjjön?

#főzés #konyha #doboz #paradicsom folt
2020. dec. 9. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nehezen fog lejönni, mechanikus vakarással semmiképpen nem. A makromolekulákból felépülő műanyagok belső szerkezete meglehetősen "hézagos", más szerves molekulák, így a színezékek is képesek behatolni magába a műanyag "falba", onnan legfeljebb akkor oldódhatnak ki, ha más szerves anyagokkal találkozik a műanyag, ami jobb oldószer a színezék számára.
2020. dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Mosogatógép
2020. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Az már olyan piros marad. Nekem is van kettő, a paradicsomos ételeket mindig azokba rakom.
2020. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 nap sem kell hozzá és olyan lesz, nem jön le róla sehogy. :(
2021. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!