Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akiknek mindig szép tiszta és...

Akiknek mindig szép tiszta és rendezett a lakása, azok hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Mennyi időt igényel naponta?

2020. dec. 16. 16:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Max 20 perc. De az minden nap. Akár fáradt vagyok akár nem.
2020. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Nincs gyerekük. Nincs állatuk. Belső igényük van a rendre. Rendmániás a párjuk. Nincs holmijuk.

Na ez rám egy se igaz, látszik is a házon. :D

2020. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Hét végén egyszer 2 óra az egész takarítás. Hétközben vigyázunk a rendre. Nem hagyunk elől mindent, nem megyünk végig a lakáson utcai cipővel, konyhában, amit használunk, azt utána rendbe tesszük.
2020. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%
Erre én is kíváncsi vagyok! Nincsenek otthon sosem? 🤔
2020. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Macska, gyerek mellett napi 15 perc (macska kikefélése, feltörlés a kaparója körül, guriga a kanapén).


Plusz, hétvégénente 2 óra, amikor is a ház 1 szintjét teljesen kitakarítom. (3 szintes, de csak a középsőt és felsőt rotáljuk. Az alsó csak havonta van takarítva, tavasztól őszig)

2020. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Simán rendben lehet tartani.
2020. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Konyhaszekrényt, fürdőbe a csempét a falakon is ilyen gyakran takarítjátok?
2020. dec. 16. 18:43
 8/25 A kérdező kommentje:
És a fugákat?
2020. dec. 16. 18:50
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Konyhában az a titok, hogy nem hagyom, hogy koszos legyen. A szekrény zárt, az edények tiszták amit beleteszek, mitől lenne koszos. Főzőlap, sütő használat után mindig kitakarítva. A konyhabútor pedig magasfényű, igaz, hogy nagyon kényes, minden meglátszik rajta, viszonyt nagyon könnyen tisztítani.

Új építésű a ház, fugák még tiszták, annak a takarításában nincs tapasztalatom. Zuhanyzót heti kétszer takarítom.

2020. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Minden nap atfutok a lakason porszivoval,keves polcunk van,minden reggel beagyazunk indulas elott.fozes kozben mosogatok is,eves utan meg mielott a kajakoma utoler szinten elmosogatok,a fozolapot minden fozes utan takaritom.a furdoben feher a csempe igy a vizko nem latszik rajt,a zuhanyt letorlom egy torolkozovel mielott kiszallok,az uvegrol lehuzom a vizet .ha valamitol koszos lesz a csempe,pl a gyerek osszecsokizza kezmosas kozben azt egybol letorlom.egyebkent a furdoben a csempet 2-3 havonta vizkotelenitem.

A konyhabutort 10 perc attorolni,hetvegen szoktam az alsokar,a felsoket csak 1-2 havonta.

Felmosni csak hetvegen szoktam,boven eleg a napi porszivozas,nem jarkalunk cipoben.

3 fiu gyerek es egy ferj konnyiti a dolgom,mindannyian szeretik a rendet,meg a 4,5 evesem is elpakol maga utan ha evett,es osszerakja a szobajat este.a 14 eves nagyfiam rendszeresen mosogat,porszivoz,agynemut huz keres nelkul.

2020. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!