Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Túl sokat takarítok? Ti...

Túl sokat takarítok? Ti mennyit takarítotok?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki izélne: azért itt kérdezem, mert az otthon kategóriában először szétoltották a kérdést, majd törölték is, viszont a válaszok érdekelnek.

A kérdés azért merül fel, mert megkaptam a barátomtól, hogy takarításmániás vagyok.

A takarítás menete nálam: minden másnap porszívózom és felmosom az egész lakást, a kávézóssztalok alatti tehénbőrt naponta (mert fekete, minden látszik rajta). Heti kétszer áttörlöm a bútorokat faápolóval, utána szárazratörlöm. Letörlöm az ablakpárkányokat, ha látok pókhálót, leszedem, stb. Naponta kirázom a terítőket, elpolírozom a poharakat, mosogatok stb. A wc-t és fürdőt naponta takarítom(kád, mosdó, csempék, csapok stb), a wc-t néha napi többször. Míg tart a takarítás kitárom az összes ablakot, csak akkor csukom be ha már száraz a padló. Meg nyilván naponta szellőztetek fél órákat, és nem érdekel hány fok van kint.


Szerintetek is túl sok ez? Szerintem ez normális mennyiség.

29/f



2020. dec. 20. 07:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Bár az én férjem lenne ilyen igényes :D


Szerintem is túlzás a napi fürdőtakarítás, mármint nincs rá szükség; ha kád van, akkor azt csak leöblítitek fürdés után, és nem marad szappanos. Elég lenne mondjuk egyszer-egyszer áttörölni a vécédeszkát fertőtlenítő kendővel két nagytakarítás (hetente) között. A csapot pedig kézmosás után, ha szárazra törlitek, sokáig szép marad.


A porszívózás, felmosás reális. Én naponta porszívózok, de nálunk van kisgyerek.


Gondolom, mást is csinálsz (ablakmosás, függöny mosás, ágyhúzás), csak azt nem írtad ide.


A mosogatás oké, nálunk napi többszöri szükséges.


Szerintem amúgy nem lehet eltúlozni a takarítást, csak legyen másra is idő :) Lehet, erre gondolt a barátod.

2020. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint azt mondom: ez bizony túl sok. :-) Nekem ez az időmbe sem férne bele munka mellett.
2020. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%

Nagyon nagyon túlzás 😥

Ha ki tudnál hagyni pár napot , egyébként beteges-ha nem megy.

2020. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A konyhát, fürdőt, vécét mindenki rendeben hagyja maga után, a szobák heti 1x vannak porszívózva és nem felmosva, hanem nedves ruhával áttörölve. Ilyenkor van a portörlés is.

Nagytakarítás egy évben 2x karácsony és húsvét előtt, ekkor van a kárpit és szőnyegtisztítás is. Ablakokat 3 havonta mosunk, ilyenkor vannak a függönyök is kimosva.

Nekünk nem fér bele az életünkbe az, amit te csinálsz Kérdező, mert mi dolgozni járunk. Ennek ellenére megeheted a túrós csuszát nálunk a földről.

Szerintem is beteges amit előadsz, ez nem normál háziasság, hanem valami fóbia vagy mánia, még most beszélned kellene erről szakemberrel, mert később csak rosszabb lesz!

A testvérem volt ilyen, mindkét gyereke mindenre allergiás, mert ő még a vízforraló edényét is kifertőtlenítette, végül már a napja csak az örökös takarításról szólt. Ha kitakarított, kezdte elölről. Évekig kezelték, mert ez komoly betegség és valamit kompenzál, vagy elfed a delikvens ezzel az őrülettel.

2020. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább már beteges.
2020. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért zavarja a párodat, mert előle, illetve magad elől veszed el az időt azzal, hogy minden nap takarítasz. Egyébként ismerős a helyzet, mikor mi a párommal beköltöztünk az első otthonunkba én is így voltam. Kb minden nap mindent is takarítottam. Azért siettem haza, hogy takaríthassak. Aztán rájöttem, hogy ez nagyon gáz. Nem azt mondom, hogy ne takaríts, de ez nagyon sok. Naponta komplett fürdő takarítás, wc naponta többször? Két naponta porszívózás felmosás az oké, de bútortörlés két naponta.

Plusz még annyi, hogy van a baráti körömben olyan férj, aki azért csalta meg a feleségét, mert a takarítás fontosabb volt, mint az, hogy együtt legyenek, úgy, hogy a férj mindent megtett, hogy visszavegyen a felesége takarítás mániájából, vett robot porszívót, felajánlotta, hogy segít ő maga is, vagy kifizet egy takarítónőt. De nem, az fontosabb volt a felesègnek, hogy a fürdő csillogjon minden nap, mint az, hogy munka után elmejen a férjével sétàlni, vagy csak leüljenek összebújva a kanapéra. Szóval, csak óvatosan a takarítási mániával!

2020. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok. A másnaponta való porszívózás például szerintem nem sok, sok esetben érthető. Nálunk is vannak olyan részei a háznak, főleg ezalatt a bejárat előtti részt, előszobát értem, ahol viszonylag elég gyakran porszívózunk, mert még is csak egy eléggé gyakran használt helyiség, meg ott vesszük le a cipőt, és na, azért hullik a cipőről is a por, és azért legyen rend. Viszont szerintem sok másnaponta egy nagyobb lakást/házat kitakarítani. Szóval bizonyos helyiségeket oké, de pl. az, hogy minden másnap 150 m2-nyi házat felporszívózzak, az már sok, illetve szerintem felesleges is sok helyiségben olyan gyakran.


A másnaponta való felmosás meg nagyon sok, max. akkor érhető, ha cipővel járkáltok a házban, de akkor meg miért járkáltok cipővel a házban, ha ennyire takarítasz utána. Szóval egy olyan házban, ahol tiszta lábbal/szobapapuccsal járkálnak, ott a gyakori felmosás felesleges szerintem. Mi is általában csak porszívózunk, felmosás ritkábban van.


A WC, fürdőszoba takarítása napi szinten is sok szerintem. Mármint, szerintem alapból ha az ember maga után rendben hagyja a dolgokat, akkor nem kell azt napi szinten takarítani. Pláne a kádat, mert ott igazából a kádban megfürdesz, leöblíted a végén, aztán ennyi. A wc takarítása az még érthetőbb, de túl sok naponta többször takarítani.


Igazából a bútor, ablakpárkány áttörlésével nincs különösebb problémám, én is látom az én otthonomban, hogy nagyon hamar porosodnak a bútorok és az ablakpárkányok is, szóval ez így okés.


Mennyi időd megy el ezekre naponta? Én azt mondanám, hogy ez így túl sok, nekünk időnk se lenne ilyenekre, de ettől függetlenül nálunk is tisztaság van. Mármint, mindent rendben hagyunk magunk után, így nem is nagyon tud bármi is koszos lenni. Az egyedüli probléma, hogy nagyon gyorsan porosodnak a bútorok takarítás után. Vigyázz, nehogy kihasson ez a takarításmánia a párkapcsolatodra, stb.

2020. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

És mindez 29 éves férfiként?

Te nem jársz dolgozni?

2020. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ideje dolgozni. Takarít :D
2020. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi választ. Igazából reménykedtem, hogy nem tolom túl a dolgot, de ezek szerint de. Annak idején anyám is kb ennyit takarított, gondolom onnan jön ez, mondjuk a wc-t nem csiszolta naponta többször, viszont itt a klotyóban olyan lendülettel jön a víz, hogy sokszor kiszökik az ülõkére és ez engem felb@sz. Amúgy meg dolgozom, ezt munka után szokom csinálni, de jobb szeretem szabadnapon és kb 3-4 órát vesz igénybe, 29 vagyok, férfi és nem tudom hogy kell pihenni, és még futni is járok.
2020. dec. 20. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!