Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kotyogós kávéfőzőt ha ki...

Kotyogós kávéfőzőt ha ki akarom tisztítani szódabikarbónával akkor azt a szűrőbe kell tenni?

Figyelt kérdés
Még nem volt rendesen kitakarítva és a tetején sok a régi kávé lerakódás.Olvastam,hogy citromsavval vagy szódabikarbónával kilehet tisztítani.Akkor az alját felöntöm vízzel és a szűrőbe kell tenni az 1 kanál szódabikarbónát vagy a vízbe? Utána még egyszer sima vízzel ha átfőzöm akkor kell a szűrő? Előre is köszönöm.

2020. dec. 21. 01:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Citromsavat használjál, mivel a sav oldja a vízkőlerakódást. Szódabikarbóna nem jó erre, a kettő anyag matériája meg főleg (mielőtt jönnének a szódabikarbónás, ecet/citrom sav kutyulgató válaszok).

Egy kanállal rakjál a vízbe, és főzd le úgy mint ha kávét csinálnál. Ha nem megfelelő a végeredmény, ismételd meg.

A végén elég csak elöblíteni a főzőt.

2020. dec. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kotyogós?

Szedd szét és smirglivel csiszold le.

2020. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem.Vízkövet nem láttam,hogy lenne meg nem kevertem volna a kettőt csak az egyiket használnám,akkor marad a citromsav.

A végén biztos nem kell sima vízzel átfőzni? Mert ahol kifolyik a kávé a felső tartálynál ott még érződni fog a citromsav nem? Illetve 1 evőkanállal tegyek bele vagy nem kell annyi,meg a tömítő gyűrűt is szét kell szedni vagy azt felesleges takarítani? Köszönöm.

2020. dec. 21. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Por alakú citromsavval szoktam, kis kanállal meleg vízben feloldom, víz helyére betöltöm, lefőzöm. Kávéfőzőt átmosom majd még egy tiszta-vizes lefőzés.
2020. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben.És azt egyből kiborítod vagy hagyod ázni benne? A szódabikarbóna nem nagyob szedte le a barnás részt.
2020. dec. 21. 15:09
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Egyből kiborítom.
2020. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Utána még átfőztem,majd főztem kávét de még így is benne voltak nagyobb darabok,gondolom az aljáról jött föl.
2020. dec. 21. 15:47
 8/8 anonim válasza:
én egy kis ecetet főzök át.. utána egy alapos öblítés és félévre ok.
2020. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!