Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy csináljátok?

Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Milyen időközönként takarítotok, végeztek házi munkát és az miből áll pontosan? (Mosástól elkezdve takarításon át a szemétlevitelig mindenre gondolok)


Függönyt milyen rendszeresen mossátok? Sütő, hűtő takarítás?


Minden érdekel a témát illetően, ha van kedvetek még azt is megírhatjátok, hogy mivel takarítotok !



2020. dec. 21. 01:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Folyamatosan.

A konyhai munka után azonnal eltörölgetem a pultot, szekrényt, tűzhelyet.

Fölmosok. Amúgy, ha nem főzök is, a konyhában naponta fölmosok. 2-3 perc.

.

A főzés közbeni gőzök miatt a konyha ablakát kb. 2 hetente mosom, nem ügy. Mosószeres szivacs, aztán vizes szivacs, lehúzom, pikk-pakk.

.

A szobák ablakait max. negyedévente mossuk, kalákában, mert 4 méter magas a laásunk.

.

Az ajtókat most gyakrabban, főleg most, a járvány idején.

.


Fürdőszoba használat után mindenki kimossa maga után a kádat, mosdót és

feltörli a követ. Ettől függetlenül + fertőtlenítő nagytakarítás legalább egyszer egy héten. Ha szükséges, akkor még egyszer.

.


WC takarítás minden nap. Előfordul, hogy naponta kétszer is. Attól függ, van-e vendég, jövés-menés nálunk.

.

Porszívózás akár 2 naponta is, megint attól függ, hogy milyen nagy a forgalom. Volt hét, amikor naponta végigfutottam a lakáson.

.

Függöny mosása az évszaktól is függ. De a max. 1-2 havi akkor is megvan, legalább egy frissítő mosással, öblítéssel.

.

Hűtőt hetente mindenképpen, ha közben nem dűl-borul benne valami, mert akkor azonnal.

.

A mosogatás és a mosás folyamatos, tulajdonképpen mindennap.

A konyharuháknak, konyhai kéztörlőknek vettünk egy mini mosógépet.

Nem mossuk együtt a törölközőkkel, fehérneműkkel.

.

A ruhás szekrények, tárolók takarítása nagyjából negyedévente,

amikor "átfésüljük" a gardrób készletünket, selejtezés, stb.

.

Városban lakunk, portalanítás 1-2 naponta. Évszaktól is függ,

mert amint bejön a jó idő, mindig nyitva az ablak, és akkor szinte

minden nap végigfut az ember.

.

Így leírva soknak tűnik (pedig nem is írtam le bizonyára mindent), de mivel nem egyszerre, nem egyetlen nap csinálsz mindent, gyakorlatilag mindig naprakész vagy.

2020. dec. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Én óránként takarítom és fertőtlenítem a lakást és a családom tagjait. Ez igazán az alap.
2020. dec. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Mindig azt hittem, hogy a szüleim betegek, de most megnyugodtam, hogy vannak náluk sokkal betegebbek (1. kommentelő)
2020. dec. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Napi 15-20 perc, plusz egy nap ami kb 3-4 óra. Ha valami akut van (kiborult valami a földre) azt azonnal. Felmosás a nappaliban, előszobában 2 naponta (benti kutyus miatt), ha sáros idő van, akkor naponta.

Ablakpucolás kéthetente, ilyenkor csak 2-3 perc/helyiség, ablaktisztító, kéztörlő és kész is. Ha hónapokig összevàrom, akkor 2 óra minimum lenne az egész ház.

Sütő tisztítás azonnal használat után (nyilván mikor már kihűlt), nem vàrom meg még vakargatni kell belőle a koszt. Egyedül a függönymosás amit 2-3 havonta szoktam.

Nálam annyi a lényeg, hogy nem halogatok semmi, illetve semminek nem csinálok külön programot, alkalmat, minden próbálok beiktatni a hétköznapokba, hétvégèkbe.

Plusz a létező összes segítségem megvan: mosogatógép, szárítógép, robotporszívó.

Tisztítószerek: amikor kezdtem háztartást vezetni össze-vissza halmoztam a tisztító szereket, minden felületre volt valamim (így utólag visszagondolva nagyon nevetséges). Amiket most használok: domestos: ezzel tisztítom a wc-t kívül belül, két hetente szoktam vízkőoldóval, domestossal is mosok fel a járólapokon, kukákat ezzel fertőtlenítem. Van egy általános tisztítószerem, Frosch, szintén ebből szoktam adni a felmosóvízhez, és felületek lemosására is ezt használom. Vízkőoldásra Frosch ecetes tisztítószere, portalanításra Pronto. Ezen kívül mosogatószer és ecet szerepel a takarítószereim között, illetve ablaktisztító.

Mosásnál is ez volt a helyzet, megszámolhatatlan mennyiségű mosószerem volt. Ebben benne volt az is, hogy ki kellett tapasztalnom, mi a jó nekünk, de szerintem ezen sok háziasszony átesik. Amiket most használok: színes ruhákhoz, ágyneműkhöz, általános ruhákhoz folyékony Tomi color. Évekig vettem az Arielt, teljesen felesleges, legalábbis szerintem. Kapszula is felejtős legalábbis nálam, màr csak az ára miatt is. Múltkor majdnem elcsábultam, de utána néztem: kapszulából a 40 db (ami ugye 40 adag mosásra volt elég) 3500 forint volt, szintén ebben az árban szintén ez a márka, folyékony változatban 70 mosásra elég. Van valaki aki ez után a kapszulát veszi? Világos és fehér ruhákra már csakis Ariel mosóport használok. Nem kell félni a mosóportól, ez csak egy legenda, hogy leragad, meg ki lehet rázni a ruhából. Ha valaki betartja az adagolást, nem tömi tele a gépet és megfelelő programot használ, akkor tisztításban a mosópor verhetetlen még mindig.

2020. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólás után mit is lehet írni?

Nem élünk koszban, rend van, de nem a takarítás a hobbink.

2020. dec. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Konyha takarítás használat után. Ez a főzőlap és a pult takarítását jelenti, valamint a mosogató takarítását. Az edények mosogatását főzés közben végzem, amit már nem használok, elmosom azonnal. Mosatlant sem hagyok, ha ketten vagyunk akkor kézzel gyorsan, ha többen akkor gépbe teszem.

Fürdőszoba és konyha nagytakarítás heti egyszer. Illetve természetesen használat után kimossuk a kádat magunk után. WC-t heti egyszer-kétszer takarítom, de most a járvány idején ha szükséges, főleg vendégek után többször. Ki van téve fertőtlenítő kendő, így az ülőkét használat után áttörli azzal mindenki.

Portörlés heti egyszer.

Mosás, ahogy épp összejön. Most szinte minden nap mostam, a költözés után takarókat, törölközőket átmostam, de egyébként heti egyszer szoktam, akkor viszont egész nap. Ágyneműt kéthetente, nyáron hetente. Függönyt évente kétszer mostam eddig, mert nagyon sok függönyünk volt és nagyon hosszúak, padlótól plafonig érő ablakaink voltak. Most kisebbek, és egyelőre nincs függöny mert még nem vágattam méretre őket.

Ablakpucolás évente kétszer volt eddig, de mivel most kisebbek az ablakok, szerintem negyedévente megcsinálom majd.

Hetente egyszer porszívózok fel a vezetékes porszívóval, ugyanígy fel is mosok. A hét többi napján a porszívórobot és felmosórobot dolgozik.

2020. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szükség szerint csináljuk.
2020. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nálunk is rend van és tisztaság de én ennyit nem takarítok. Igyis kb havonta elfogy a domestos🙄


Az ablakok nagyon magasan vannak, nagyok és sok van ráadásul nehezen férek hozzájuk. Évente 2-szer szoktam megpuculni őket és függönyt mosni. Évente két alkalommal tisztítom a konyhaszekrény tetejét is.Sütőt, mikrót havonta.Mosogatás az rendszeres, mindennap többször.Kád és wc tisztítás hetente. Ágyneműcsere 2 hetente, kutyafekhely mosása havonta, törcsiket 1,5 hetente cserélem.

Portörlés hetente, porszívózás heti kétszer-háromszor. Felmosás szintén ennyi. Rendrakás napi 10-15 perc.Klaviatúrákat 3 hetente tisztítom, a kapcsolókat és a kaputelefont, kilincseket hetente törlöm át. Telefont naponta fertőtlenítem.


Kb ennyi. Kicsit sűrűbben kéne ezeket a dolgokat csinálnom?

2020. dec. 22. 00:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont jó ahogy csinálod. Legyen rend és tisztaság, de azért nem kell túlzásba esni, mert akkor másból se állna az ember élete csak takarításból.
2020. dec. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináld ahogy neked/nektek jó!
2020. dec. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!