Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki az akinek voltak környezetb...

Ki az akinek voltak környezetbarát, vagy zero waste/hulladékmentes törekvései, de valami nem vált be ezekből?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, akár takarítás, mosás, mosogatás, szépségápolás terén, vagy vásárlás, mindenféle tapasztalat érdekel, akár környezetbarát termékről legyen szó, vagy hulladékmentesről.

2021. jan. 25. 15:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
26%
Veszett fejsze nyele ez a hulladék mentesség, ott kezdődik van egy ingatlan már köteleznek a rendszeres hulladékszállításra ? Akkor meg minek van szemeted ha nincs fizetsz .
2021. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem, kérlek ne offoljatok! A kérdésre várom a választ, nem az a kérdés hasznos-e a környezetbarát törekvés!
2021. jan. 25. 15:45
 3/41 anonim ***** válasza:
79%

Amit lehet, újrahasznosítunk, de pl. a műanyagokkal nem tudunk mit kezdeni

Minden mással tudunk boldogulni, mert van szelektív gyűjtő, tároló vagy roncstelep, és persze papírgyűjtés is

2021. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Házi mosószereket, tisztítószereket próbáltam, tragikus a végeredmény. De a környezettudatosság szerintem nem itt kezdődik.
2021. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
4es, légyszi kifejtenéd konkrétabban miket próbáltál ki, milyen tapasztalattal? Pont ez érdekelt volna, ezért tettem fel a kérdést.
2021. jan. 25. 17:06
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Mosószóda, mosódió, házi folyékony mosószer mosószappanból, ecetes öblítés, ecetes tisztítószer. Ezeket.
2021. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, megboldogult szinglikoromban én is nagyon odafigyeltem. Piacra jártam, kerültem a műanyag zacskókat és csomagolást, környezetkímélő mosószereket és kozmetikumokat vettem, biopamut ruhákat hordtam. Kertes házban laktam a szülőkkel, ahol komposztáltunk, konyhakertet csináltunk. Amikor férjhez mentem és megszülettek az ikreim, nagyon megváltozott az életem. Egyszerűen elfogyott az időm, amit ezek beszerzésére fordítottam korábban. De tényleg.:-( Ráadásul az ökomosószerek egyszerűen nem boldogulnak azokkal a foltokkal, amik két kisgyerek ruházatán naponta keletkeznek. Se a fehér, se a színes ruhákkal. Az egyetlen, amit nagyon ritkán használtam, az az eldobható pelenka volt, mert tényleg iszonyat mennyiségű szemetet csinál, de most, amikor még mindig csak hat évesek, az idő a legnagyobb kincs. A zero waste élet idő- és energiabefektetést, sok utánajárást igényel. Egyszer szeretném folytatni, de úgy érzem, ettől még évek választanak el.
2021. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Értem miről beszélsz. Köszi a választ! Én is csináltam házi mosógélt mosószappanból, próbáltam a mosószódát, de a ruha egyre piszkosabb lett. A mosóparfüm nekem nem működött, nagyon hamar elment az illata. Sok kínlódás után végül vettem környezetbarát mosógélt, és öblítőt, azóta imádom a ruháimat. Mosódiót nem próbáltam.


Akkor nagyon sok szilárd sampon, vagy hajszappan nem jött be, de végül találtam egyet ami jó. A hajamat viszont mai napig citromsavas vízzel öblítem, az iszonyúan bevált, nem ér fel egy balzsammal sem.


A menstuációs kelyhet, vagy mosható betétet egyszerűen nem visz rá a lélek hogy kipróbáljam.


A vegán környezetbarát mosogatógép por sem az igazi, nem rossz, de nem tisztít olyan szépen, mint az amit előtte használtam. Nem merek ecettel öblíteni, mert azt hallottam tönkreteszi a mosogatógépet, ráadásul mi értelme, ha az ecet is műanyag flakonban érkezik? Az öko öblítővel egyelőre nincs bajom.


A műanyagot képtelen vagyok csökkenteni...


Kicsit el vagyok keseredve ezek miatt. Egyébként nincs autónk, nem járunk nyaralni, majdnem teljesen vegánok vagyunk, víztisztítót használunk, stb...

2021. jan. 25. 18:06
 9/41 anonim ***** válasza:
89%

Környezetmérnök végzettséggel, műszaki érdeklődésű emberként, a dolgon sokat gondolkozva azt mondom, hogy sajnos nem a hétköznapi emberen múlik.

Persze új dolgot csak akkor vegyél, ha nagyon szükséges, szelektíven gyűjtsd a hulladékot, max 22 fok legyen, autót akkor használj, ha tényleg kell. Ezekhez én is tartom magam, bár autóm nincs és nem egyedi fűtésem van.


Az egész világgazdaság túl gyors. A készülékeket úgy tervezik, hogy minél kevésbé legyenek tartósak és javíthatóak, a ruhákat dettó. Túl sokan vagyunk és szerintem a centralizált élelmiszertermelés se használ.

2021. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel egyetértek amit a 9. írt. Elsősorban a fogyasztói társadalmat kellene eltörölnünk, mert addig a zero-waste hulladékgazdálkodás annyit ér mint halottnak a pacemaker.
2021. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!