Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak a gyógypapuccsal...

Mit csináljak a gyógypapuccsal, hogy ne legyen kellemetlen szaga?

Figyelt kérdés

Ortopédcipő-boltban készítették a talpamnak megfelelő betétet a gyógypapucsba. Úgy látom, valamilyen puha, kellemes tapintású műbőr lehet a felülete (kemény, stabil alapon). A használati utasítást már nem találom, de arra emlékszem, hogy csak az volt benne, hogy nem mosható, csak nedves ronggyal törölhető (ezzel nem érek el semmit).


Nagyon jó a papucs, de idővel igen kellemetlen szaga lett és hiába mosom folyton a lábamat, a papucstól a lábamnak is ilyen szaga lesz.


Próbálkoztam szódabikarbónával, jól beledörgöltem az anyagba, majd még rászórtam jó sokat és így betettem egy szatyorba és három napig így állt.

Elvileg ettől meg kellett volna, hogy szűnjön a szag, de nem ez történt, csak átmenetileg enyhébb lett.


Tudtok javasolni valamilyen módszert, amitől megszűnik ez a szag?



2021. jan. 31. 12:10
 1/4 anonim válasza:

Megoldások:


1. Hintőpor

2. Valamilyen alkoholos permet (pálinka, vodka is lehet, ha az van kéznél) cipőre/lábra.

3. Formaldehides vízben való lábmosás.

2021. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felhívod a boltot, vagy emailt írsz nekik .
2021. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy cipő szagtalanító spray.

Nem tudom, melyik milyen minőségű, de itt találsz egy csomót :-)

[link]


De vannak lábizzadás gátló spray-k is - keress rá a google-ban. Én inkább ezt javasolnám én használtam egyet és nagyon kellemes száraz-láb érzetem lett tőle :-) befújja az ember a lábát, én a papucsba is tettem és nagyszerű.

2021. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 31. 16:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!