Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehetne kezdeni ezzel a...

Mit lehetne kezdeni ezzel a WC-vel? Hogyan tisztítsam ki?

Figyelt kérdés

Milyen szerekkel? Vagy nem érdemes már ezt? kuka? Az ülőkét is cserélni kéne....


[link]


[link]



2021. febr. 6. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész,úgy, ahogy van, szörnyű. De a sósav (kb 2 liter, az ülőke alá a porcelánra FOLPACKOT tegyél, szorosan, több rétegben), utána csukd rá az ülőkét is, 1 napig felé se menj)gyakorlatilag megoldja a legnagyobb bajokat, de miután ez megvan, ülőke le, az egész porcelán kívülről is sósavval, szivaccsal letakarítható. Új ülőke, festés, új linóleum, és már elfogadható is.
2021. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Én tuti azonnal cserélném. Még akkor is ha b3rlakás és csak egy évig laknék ott
2021. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Az ülőkét én is cserélném.

Mielőtt a tisztításon gondolkodnék, megnézném a talajhoz rögzítő csavarokat, mert lehet, hogy lötyögnek, és akkor alatta a padlóval is baj van.

2021. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

Én hasonlót javasolnék, mint az egyes, annyi különbséggel, hogy sósav helyett 2 l kólát javasolnék. Ugyanis a benne lévő foszforsav kiválóan tisztít.


[link]

2021. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

[link]


8500 egy új wc, párezerért beszerelik.


És akkor nem kell hetekig suvickolnod és mások szagát szagolni.

2021. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Azonnal cserélném az egészet. Biztos nem takarítanám mások után, ez undorítóan néz ki.
2021. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Jobban megéri cserélni.
2021. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem olyan tragikus ez, ráadásul ahogy látom, a szifon alja egészen tiszta. A barna elszíneződés a csőhálózat vas anyaga miatt a vízbe került vasvegyületek miatt jött létre. Kevés sósavval, gumikesztyűvel, sósavat elviselő törlőronggyal rövid úton eltávolítható minden. Előzetesen érdemes a szifonban levő víz nagy részét üres konzervdobozzal kimerni. Érdemes megnézni a víztartályt, mert ha régi bádog anyagú, amiben öntöttvas súlyszelep van, akkor a vasvegyületek onnan is származhatnak. Az ülőkét valóban érdemes lecserélni, mert tisztítása a merevítőbordák miatt nehézkes.
2021. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Ennél sokkal ótvarabbat pucoltam habtisztára - olyan mintha új lenne - sósavval.

Moppal kimertem a vizet és innentől kezdve majdnem úgy mint az 1-es.

Én nem folpakkoztam és nem áztattam 1 napig, 2 óra bőven elég volt.

Az ülőke kuka, a porcelán külsejét, peremét Domestosszal, új ülőke és kész.

2021. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Ki is fordulnék ebből a lakásból, azonnal, akármilyen élethelyzet miatt is lennék ott!
2021. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!