Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Minden ruhám tönkrement a...

Minden ruhám tönkrement a mosógépben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy egyedül élek férfiként és nagyon nem vagyok tisztába az alapokkal. Vannak Márkás ruháim és kevésbé márkásak is.Viszont fél év alatt sikerült szinte az összeset tönkretennem. Az összes ruhám kifakult be bolyhosodott a feketék pedig barnás árnyalatot vettek.Márkától függetlenül az összesre jellemző. Ezeket még valahogy helyre lehet hozni? Tehát visszaadni az eredeti színűket? A bolyhokat eltávolítani? Nagyon idegesítő mert alapvetően igényes vagyok de ezek a ruhák nem azt a benyomást keltik. Előre is köszönöm annak aki ellát tanácsokkal. Még annyit lefelejtettem, hogy a mosógépem egy új samsung


2021. febr. 26. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A ruhák belsejében van címke, ott van egy mosási útmutató. Értelemszerűen ha a címke 30fokon írja akkor nem dobjuk be 60fokon mosni. A fekete ruhákon segít, ha már az elejétől kezdve perwollal mosod. Ugyan úgy ki fog fakulni, csak jóval később. Nagyon fontos hogy milyen mosószert használsz és a mennyiségre is figyelni kell
2021. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Milyen mosószert használsz? Legalább annyira fontos a megfelelő szer,mint a megfelelő hőfok.ú

Lehet, hogy fehérhez való mosóporral mostad a feketéket is?

2021. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
9%
Minek ruha? Pucéran az igazi!
2021. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha fehérhez való szerrel mosod a színeset meg a feketét is, akkor ki fog fakulni gyorsan. A bolyhosodással szerintem nem nagyon lehet mit csinálni, esetleg megpróbálhatod leborotválni a bolyhokat. A címkén látod, hogy hány fokon lehet mosni az adott ruhát, amit már írt valaki. Ha jelmagyarázatra van szükséged, akkor a "textilkresz" szóra keres rá. A szárítás módja sem mindegy, nem minden ruha szereti, ha vizesen fellógatják.


Sokat segít még a ritkábban történő mosás: a felsőruházatot, ha nem lett piszkos, elég lehet egy vállfán kiszellőztetni, és újra felveheted.

2021. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Igazság szerint a márkás ruha sajnos nem feltétlenül jó minőség. Vettem én már olyan Nike pólót a gyereknek, amelyik pár mosás után eldeformálódott, az egyik oldala megnyúlt, a nyakánál, ahol a pulóver és a kabát hozzáér, teljesen kibolyhosodott, és nem párezer forint volt. Sajnos néha nagyon vacak az anyaguk. Ha alacsony hőfokon mosod, kímélő programmal, megfelelő mennyiségű színes ruhákhoz való mosószerrel, akkor tovább tart. Bolyhosodás ellen elektromos textilborotvát használok, ez is segít.
2021. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
A kifakult fekete ruhákhoz próbáld meg a Perwoll Renew Black-et, valamennyit fog segíteni. Teljesen olyan nem lesz, mint újonnan, és kell pár mosás, de javít a helyzeten!
2021. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
A legtöbben ott követik el a hibát, csak szín szerint válogatnak. Anyag szerint is kellene, ha pl. egy farmert együtt mosol a pólókkal, az kidörzsölheti őket, bolyhosak lesznek, kötött pulcsiknál szintén.
2021. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%

A pamut meg len alapanyaguskat befestheted fekete ruhafestekkel(dm /rossmann arulja)


30 foknal magasabb hofokon aemmit nem mosunk.


Bolyhosodott ruhat leborotvslhatod elektromos borotvaval.

Utana kiforditva mossad.


En mar elore latom,melyik anyag hajlamos a bolyhosodasra es olyat nem veszek meg.


Zold persil gellel mossal mindent. Az szineshez valo!!

2021. febr. 27. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
A kék persil való színeshez!
2021. febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!