Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák Ti, hogy oldjátok...

Anyukák Ti, hogy oldjátok meg? Hogy oldjátok meg, hogy a gyerekek ellátva, kaja megfőzve, lakás kitakarítva, számlák stb. elintézve legyenek mindig?

Figyelt kérdés
Úgy értem hosszú távon. Nagyon sokszor érzem, hogy konkrétan egyfolytában takarítok és mégis kosz van nálunk. Szinte minden nap mosok, de folyton omlik ki a szennyes...stb. Konkretan nincs egy allando normalis allapot, amikor pl vendeget lehetne fogadni, mert ki is van takaritva, meg is van fozve meg minden patent. 2 gyerekem van es egy ferjem..

2021. febr. 28. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ezek szerint 3 gyereked van. 2 kicsi meg egy nagy.
2021. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Most sajnálni kéne? Kényszerített Valaki a szülésre? Férjed a gyerekek előtt segített?


És mit csináljon az a középkorú ember, aki pl gyárban, több műszakban dolgozik és annyi ereje sem marad a munka végére, hogy megfőzzön magára?


Én tudom, hogy a gyereknevelés nehéz munka, de ez a nyarvogás mire jó? A te életeden te tudsz segíteni, senki más...


Oszd be jobban az időd, csinálj napi,heti terveket, vond be a férjed a házi munkába. Ja és amit ne csinálj: ne rinyálj.

2021. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Engedd el a megfelelési kényszert. Nem kell mindennek patentnek lennie.
2021. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem kell sajnalni, inkabb az erdekelne, hogy mas anyukak hogyan csinaljak. Ugy erzem nem igazan lehet beosztani, sokszor egesz nap le sem ulok.

Amugy ez nehezebb, mintha dolgoznek, ott van egy tol-ig muszak, itt pedig ejjel is ugye szoptatas stb. tehat meg alvas sincs.

Senki nem kenyszeritett nyilvan, nem is bantam meg, inkabb csak kivancsi vagyok masoknal ez hogy mukodik.Nem hiszem, hogy mindenki bejaronot tart.

2021. febr. 28. 23:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy túl nagyok az elvárásaid. Ha egy lakásban egyszer rend és tisztaság van (hangsúlyozva, hogy a kinőtt gyerekruhákat, megunt játékokat, ovis rajzokat és műalkotásokat nem gyűjtögetitek a végtelenségig, hanem rendszeresen szanáljátok), akkor az nem lesz egyik pillanatról a másikra vállalhatatlan. Ha épp van egy kis morzsa a földön, vagy kitúrja a gyerek a virágföldet, az még nem a világ vége, attól még nyugodtan lehet vendéget hívni (észre se fogja venni). Ha a mosogatás sok, vegyetek mosogatógépet, ha a mosás, akkor szárítót, és a férj mosson magára. Kaját én pl rendelek évek óta (most épp efood), ez elég nagy könnyebbség, de amiket rendszeresen főzök, azokat a recepteket már a végtelenségig leegyszerűsítettem, hogy minél hamarabb elkészüljenek. Ami több, mint fél óra, az ünnepi kaja :). Számlákat nálunk a férjem intézi, bevásárlás most a korona óta kifli.hu, valamivel talán drágább, de kb 5 perc a rendelés ha már ismeri a rendszer a kedvenceidet, meg mégegyszer 5 perc átvenni, ezzel is rengeteg időt lehet spórolni.
2021. febr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálam simán megy, testvéremnek is és kiskorunkban anyukámnak is ment. Nekem két gyerkőcöm van (5 és 9 évesek), rendrakás nélkül nincs esti tv, nincs édesség stb. Én pl. nem érzem azt, hogy folyton, minden nap mosok, mit lehet minden nap mosni? Nekem is tisztát vesznek a gyerekek minden nap, de azért durva lenne, ha minden nap megtelne a mosógép, mondjuk nekem egy 8 kg-os van, abba lehet pakolni.

Takarításban pedig megvan a napi, heti rutin.

2021. márc. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Le meem fogadni, hogy tele vagytok felesleges cuccokkal és a gyerekek nincsenek semmilyen szintén be fogva a házimunkába. Meg a leírás alapján a férjem sem...


Fogd meg magad és menj végig az egész házon, lomtalamítst ki minden sz*rt amit csak őrizgettek feleslegesen, aztán a többi cuccot pakolt el a felszabadult helyekre. Ne legyen tele a konyhapult, a komódok teteje, ne legyen mindenhol bízta, mert akkor a fél életed ezek rendben tartásával töltheted.


A kevesebb cucc több időt is jelent.


A gyerekeket meg be lehet fogni, ha elég idősek, hogy megcsináljanak ezt-azt, kipakoljanak a mosogatógépből, hajtogassanak, összepakolják a holmijaikat.


A számlákat meg nem is értem, beállítod, hogy vonjanak le átalányt minden hónapban és nincs több dolgod velük....

2021. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
De nem fog. Ő az a típus, aki ha ki is lomtalanít 2 hónapon belül ugyanitt fog tartani. Valakiben vagy megvan az igény a rendre és a tisztaságra vagy nincs. Az nem elég, hogy vágyik rá, tenni is kell érte. És elsősorban nem a férjednek, sem a gyerekeknek, hanem neked! Te tudod a többiektől megkövetelni a rendet.
2021. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ugyan nincs gyerekem, viszont egyedül viszek egy háztartást magamra, így van, amivel van tapasztalatom.


Én online vásárolok be, max 4.000 Ft havonta (de akkor minden héten rendeltem, ennyit nem szoktam), nekem ennyit megér.

Csak akkor főzök, amikor kedvem van hozzá.

Van robotporszívóm.

Szeretnék mosogatógépet, jelenleg nem fér sehova és felmosó robotot (külön, iRobot Braava-t), de vannak fontosabb dolgok nagyobb prioritással.


Ezek közül amire van pénzed, azt fontold meg. :)

2021. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2 gyerek van, heti egyszeri takarítás, amit közösen csinálunk szombat délután, de a robotporszívó minden nap körbejár, a koszt a padlóról összeszedi. A gyerekeknek el kell rámolniuk maguk után, a mosogatógépbe be kell pakolniuk, ha ettek (15 és 12 évesek), a szobájukat maguk takarítják. A robotporszívó miatt nincs szőnyeg, nincs a földön semmi, ezt megszokták.

A mosogatógép naponta kétszer megy a négytagú családban, a második éjszaka indul és reggel kiszedem. Mosás 2-3 naponta, a 15 éves nagylány sok ruhát használ, de a sajátjait maga kimossa, beteszi a szárítógépbe, szárazon kiveszi, az ő holmijaival ritkán van dolgom.

Kérdező, nem kell mindennap ragyogó tisztára mosni mindent, legyen egy ritmusod és követeld meg a párodtól is, hogy segítsen és a gyerekeket is korán be kell vonni a munkába. Ha még szoptatsz, akkor nyilván kicsik a gyerekeid, de hidd el, minél előbb rászoktatod őket a rendrakásra, annál könnyebb dolgod lesz. Nem rabszolga vagy, ezt nekik is tudomásul kell venniük.

2021. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!