Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Piacon mosószer?

Piacon mosószer?

Figyelt kérdés

4.55 literes Ariel mosószert árulnak a piacon 1800 forintért.

Ezt hogy tudják? Hamisítvány? A címkéje német elől hátul, svájci gyártási hely van rajta.

Illata, állaga olyan mint az Ariel szokott.. Nem tudom merjem e használni, mert vettem egyet :D


2021. márc. 18. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Hamis, sajnos gyengébb lesz a tisztító - hatása és a mosógépnek sem tesz jót, mivel több lesz a lerakódas, ha RENDSZERESEN azt használod.

Egy flakontol semmi baj sem lesz, nyugodtan használd el, de sztem érezni/látni fogod a különbséget, főleg koszososabb ruhák esetében.

2021. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

magánimportban hozzák be, pl. mikor kint (Németország, Ausztria, Olaszo.) nagyon akciós - ott vásárolják fel.


Tehát nem feltétlenül hamisítvány...

2021. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgymond kamionról leesett..Ha érted. Raklapszámra is esnek le akár.
2021. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Én nem szívesen vennék olyat. Bár nem mosószert, hanem mosókapszulát vettem piacról. Sajnos pontos árra már nem emlékszem, de Ariel volt az is, szuper áron. Vettem is, de egyszerűen nem olvadt el. A gép aljára tettem, mindent ugyanúgy csináltam de tiszta taknyos maradt és ráragadt a ruhákra. Anyukám piacról szokta venni, ő váltig állította, hogy a gépemmel van baj. Vettem rendes üzletből egy ugyanolyat és láss csodát, semmi baj nem volt, gyönyörűen kimosta.
2021. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, rendes üzletben ugyanez a termék mennyibe kerül - de tényleg túl olcsónak tűnik.


Én sajátmárkás mosógéleket használok (dm, aldi), és azok 800 ft körül vannak, de másfél literesek.


Nem hinném, hogy ennél olcsóbban ki lehet hozni egy arielt... Gyakorlatilag ezeknek (Tandil, Denkmit) 2400 ft lenne az ára 4,5 literes kiszerelésben...

2021. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A szürkeimport stimmel, de általában nem nyugatról, hanem keletről - elsősorban Ukrajnából, néha Szerbiából, Bulgáriából, Romániából, Oroszországból - hozzák őket, mert ott az ottani kereset szerint van árazva. A magyar piacra szánt termékeken a V4 országok nyelvein szerepel először a címkefelirat (lengyelül, csehül, szlovákul és magyarul), míg ezeken rajta sincs, a forgalmazó ragaszt rá néha utólagosan honosított leírást és összetevő listát, hogy megfeleljen a törvényi követelményeknek, ebből is könnyű felismerni. Mosni lehet vele, annyival nem is rosszabb hatásfokkal, hisz a márkás mosószerben a termékfejlesztés meg a marketing a drága, de az alapot már 100 éve is elő tudtuk állítani - az illatanyagok és a hatóanyagok nyilván le vannak csökkentve az ottani receptúrában (meg esetenként nem annyira környezetbarátak).

Léteznek persze hamis mosószerek is, de gyakoribb a "hamisnak mondott" - ugye az Ariel gyártójának nem túl jó ez a szürkeimport (papíron ki lehet mutatni, hogy bevételkiesés) és ugyanúgy ahogy a szerzői jogvédő szervezetek küzdenek a fájlmegosztó és torrent oldalak ellen úgy ők is van, hogy ráküldik a hatóságokat az ilyen szürkeimporttal foglalkozó cégekre - ha nem tudják bizonyítani az eredetét akkor arra már rá lehet mondani, hogy hamis. Más kérdés, hogy az 1800 forintos ukrán Arielt vásárlók nem feltétlen fizetnék ki a 3-4000 forintos magyar változatot, hanem azonos árban keresnének alternatívát.

2021. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Figyu! A duopack Ariel(2x5liter) Szerbiában 3200 ft! A határnyitás után pár nappal voltunk kint. Vagy 6~7 éve azt használjuk,(igaz,mi Szeged mellett lakunk,közel van). Valószínűleg onnét van,így is haszonnal árulják.
2021. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

5. Ahogy néztem neten ezt 5-7 ezer körül van amúgy boltokban. Dm-ben 5300 ahogy nézem.


A kapszula bár én drogériában vettem itthon, meg Tescoban többfélét is többször volt hogy nem olvadt fel és tiszta nyálka volt minden tőle :( Azért is szoktam le róla, azt mondják a hidegebb vízben nem olvad fel, hát én általában átlagos ruhákat 40 fokon mosok, nem tudom az mennyire számít ehhez hidegnek, de rengetegszer előfordult ez nekem bolti kapszulával is.



Na mindegy kipróbálom ezt, kíváncsi leszek milyen lesz.

2021. márc. 18. 20:17
 9/15 A kérdező kommentje:
6. De ezen elől hátul csak német címke van, semmi más.
2021. márc. 18. 20:20
 10/15 anonim ***** válasza:
Megnéztem... amit Szabadkáról hoztunk,annak is csak német felirat van!
2021. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!