Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Almaecet jó megoldás öblítő...

Almaecet jó megoldás öblítő helyett?

Figyelt kérdés

A mosószert saját magam készítem, viszont öblítőt használtam a mosáshoz. Most le szeretném váltani azt is természetesen, amihez 20%-os ecet lenne a legmegfelelőbb (hígítva és illatosítóva).

Almaecetet szoktam itthon készíteni, ezért felmerült bennem a kérdés, hogy ez a mosáshoz jó lehet-e, vagy inkább vásároljak rendes ecetet.


2021. márc. 20. 21:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Valamint takarításnál is lehet helyettesíteni az ecetet almaecettel?
2021. márc. 20. 21:36
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Az almaecetek csak 5%-osak.

De mosáshoz jó lehet, csak több kell.

Takarításhoz meg inkább citromsav

2021. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Ecetet illatosítani nem igazán lehet.
2021. márc. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Az öblítő alapból nem szükséges, ha nem olyan mosó szert használsz, ami réteget képez a ruhán.
2021. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Az ecet nem öblítésre való. Tönkreteszi a gép műanyag és gumi részeit, a ruhák pedig kibolyhosodnak, és kemények lesznek.

Nem tudom ki és mikor találta ki ezt az ecetes hülyeséget, de hogy a vegyészethez/kémiához nem ért az biztos.

2021. márc. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ilyen alapon ki találta ki azokat a mosószereket, amelyek úgy tisztítanak, hogy lerakódnak a ruha szöveteiben és ezért még extra öblítőt is kell használni, hogy feloldódjanak ezek a szemcsék?


Amúgy nem tudom, az én ruháim még nem bolyhosodtak ki és keményedtek még az ecettől...

2021. márc. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#5-ös vagyok: ebben nem lehet igazságot tenni, mert két véglet van. Közel 30 éve mosok kereskedelemben kapható mosó és öblítőszerekkel. Soha senkinek a családban nem volt bőrproblémája sem az olcsó, sem a drágább szerektől. Soha nem volt a gépeimben lerakódás, mert nem ész nélkül használom a szereket mint az átlag emberek. Tudom használni a gépet, tudom értelmezi a programokat és annak leírásait.

Volt egy időszak amikor kipróbáltam a házi készítésű mosószereket, ecettel való öblítést. A mosószappan , mosódió nem automata mosógépbe való. Egyébként a lányom kémia szakon vègzett, pontosan tisztában vagyunk a mosószerek összetevőivel.

De elfogadom a másik oldalt is, akik ezeket a szereket használják, szeretik, csak ésszerű, saját tapasztalatú érveket senki nem tud hozni, csak amit a fórumokon és az interneten összeszedtek.

2021. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

5# a leg lényegesebb, hogy az ecet tönkreteszi a mosógép alkatrészeit, a legnagyobb butaság, és az ere utaló reklámból eredő bírósági pert is elvesztették. Egy vegyész pedig nem mondana ilyen butaságot. És az én mosógépem is a 10 év alatt csak azt látott.

A gumi pedig rég műanyag, és a plusszba higított,10-20%ecet nem marja el, mint ahogy a lúgok sem, a két anyag pedig semlegesíti egymást.( Ecet is műanyagba van, de a pp vagy pvct sem oldja ki).

A szerek alkalmazása nem biztos, hogy bőrproblémát okoz; a bőrön át viszont nagyon jól felszívódnak az anyagok, és egyéb gondot okoznak 10-20 év múlva vagy a köv generációban. Ezt nem konkrétan a mosószerekre értem.

2021. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
20%-os sima ecet tökéletes öblítésre. Aki azt írta hogy tönkreteszi a mosógépet sík buta ehhez. Ecet egy fajta háztartási gépet tesz tönkre, az pedig a magasnyomású gőzzel működő eszközök mint pl. a káféfőző, gőztisztító stb... Normál mosógépnek semmi baja nem lesz.
2021. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

30ml 20%-os ecet tökéletesen elég.

Persze csak akkor, ha a mosószer eleve mérve volt a ruhához és nem "ahogy szokták" 2 kupával beleßaszva.

2021. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!