Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha hosszabb idő tartalmú...

Ha hosszabb idő tartalmú programot állítok be a mosógépen akkor több vizet is fogyaszt?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Csak hosszabb ideig áztat, mos, öblít.
2021. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pont, hogy kevesebbet.

A rövid programon kevesebb ideje van kiöblíteni a ruhákat, az én gépem ilyenkor sokkal több vizet enged (legalábbis amennyire látom az üvegnél).

Szerintem nem érdemes ezeket a rövidebb programokat használni, mondjuk egy harminc perces programnál 8-9 perc a mosás, esélye sincs a víznek még 30 fokig sem felmelegedni, a mosószernek meg rendesen átjárni a ruhákat.

Nem azt mondom, hogy az egyszer viselt irodai ruhákat 3 órán át kellene mosni, de valahol a rövid program és az extra hosszú program közötti az ideális.

Az én gépemen van (Samsung) egy órás napi program, ami 30-40 fokon egy óra, tökéletesen elég. A törölközőket és ágyneműket szoktam hosszú (pamut) programon mosni, itt a gép súly alapján állítja be az időt. 2 garnitúra ágynemű egy lepedővel nagyjából 1:25 perc szokott lenni.

2021. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!