Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet eltávolítani a...

Hogyan lehet eltávolítani a szagot a ruhákból?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van néhány edzéshez használatos póló, aminek a hónaljánál mosás után kellemes illata lesz, viszont ahogy felvesszük és mozgunk, percek alatt irtózatosan bebüdösödik :( már próbáltam néhány dolgot, beáztattam, vanishsel kézzel kimostam, magasabb hőfokon mostam, eceteztem, de a szag mindig maradt. Van erre vmilyen jó ötletetek?
2021. ápr. 2. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs eléggé kimosva.

Előtte áztatást javaslok (mosószeres vízben).

2021. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ecettel mosva.
2021. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Áztasd ecetes vízbe, atután a szokásos módon mosd. Az 1 es hülyeséget írt
2021. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sanytolnak van mosószere is es adalékja is, pont erre jó, én ezt használom a férjem sportruháinak mosásához.
2021. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A ruha anyaga ilyen, nem igazán tudsz vele mit csinálni.

Illetve az edzős ruhákat óvatosan vegyszerezd, öblítőt pedig ne is használj, izzadás közben nagyon sokat árthat a bőrödnek.

2021. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy 2-es javasolta: áztasd be ecetes vízbe, legalább egy éjszakára és utána mosószerrel mosd ki, eltűnik a szag, próbáltam.
2021. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, 3-as volt a javaslattevő
2021. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi, ki fogon próbálni ezeket, majd írok, melyik vált be, hátha segít másnak is :)
2021. ápr. 4. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Talán ha nem öblítőszerrel nyomnád a mosást, akkor nem lenne a ruhán szagmegkötő anyag.


Sima mosószer és az öblítőszar helyett ecetet használj.

2021. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fujd le olyan sanytollal, vagy detominnal; vagy nemtom. Én ezekhez nem értek. Vagy pl az alkohol is fertőtlenit ha pl valami alkoholosba bele tudnád áztatni, vagy pl valami ecetes lé nemtom mennyire lenne jó, és utána újra kimosni mosógépben, tehát én ehhez sem értek. Vagy ha kiteszed a napra. De úgy,hogy a szomszédok nem füstölnek közben, meg ha pl ilyen ködös időben rakod ki, akkor attólis valami füstös szaga lehet, mondjuk lehet, hogy olyankor is kéménnyel fűtéstől, de tehát a hő is fertőtlenit, de a túl nagy hőtől összemegy, de amilyen napfényben hordanád is, olyan fényben szárítani is lehet. Vagy még a szódabikarbóna is jó lehet, öcsém, amikor lehányta a szőnyeget, anyám miután megtisztította a szőnyeget, a szaga még az ugyanúgy erős maradt, valaki mondta neki, hogy próbálja ki hogy szór rá szódabikarbónát, ahol a hányás volt, és akkor pár nap alatt eltűntette sikeresen a szagot, tehát ha beszórod szódabikarbónával , talán az is kiszívhatja belőle a szagot.
2021. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!