Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Karcher gőztisztítóba milyen...

Karcher gőztisztítóba milyen vizet érdemes betölteni?

Figyelt kérdés

Egy takarító ismerős szerint csak desztillált vizet, de a leírásban kifejezetten tiltja ennek használatát.

Ugyanakkor a csapvíz meg nagyon vízköves.



2021. ápr. 4. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez a teljes leírás kellene. Lehetséges, hogy mér vízmennyiséget stb. Ha elektromos úton tedzi, akkor a desztillált víz nem jó bele. Viszont akkor kell lennie egy tisztítási procedúrának is.
2021. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a gőztisztítóba mizse mentes vizset ajánlottak az üzletben, mert nem jó neki a desztilált és a vízkő se.
2021. ápr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Ozmozissal szűrt vízzel használom. Szerintem csak jót teszel vele ha desztillált vizet használsz. Mechanikusan mérik a vízszintet egy úszóbólyához hasonló megoldással." A desztillált víz nem tartalmaz ásványi anyagokat, amelyek nélkülözhetetlenek egyes modellek működéséhez." Kíváncsi vagyok mit tud az a modell amihez szükség van az ásványi anyagra. Én egy karcher SC 5-öst használok kb. 5 éve rendszeresen és tökéletesen müködik szűrt vízzel.
2021. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy leírás: [link]

"Egyes cégek utasításai szerint a fogyasztók rendszeres csapvizet használhatnak gőzösükhöz. De bizonyított, hogy a desztillált víz a legjobb választás, mivel nincs esély arra, hogy az ásványi anyagok felhalmozódjanak a gőzösödben, ellentétben a csapvízzel."

2021. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem mi a baj a desztillált vízzel. Talán túl sokáig működne a gőzös problémamentesen és ez nem jó a gyártónak? Azt viszont biztosan tudom hogy az ecet tönkreteszi a gőzfejlesztő egységet ezért, azzal nem szabad vízkőteleníteni. Kizárólag a hozzávaló tablettával annak aki normál csapvizet használ.
2021. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Arra tudok gondolni, hogy a Karcher ugye német és Németországban jó a vízminőség, mert központilag szűrik a vízkövet, így ők inkább azt ajánlják és ez lett lefordítva.

De szerintem Magyarországon csak hamarabb elromlik, ha csapvízzel megy.

2021. ápr. 4. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!