Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hypo mire való a háztartásban?

Hypo mire való a háztartásban?

Figyelt kérdés
Azt már írtátok, hogy lepedő fehérítésre nem alkalmas,pelenka mosás nem opció,nincs csecsemő.Akkor mire lehet használni?

2021. ápr. 7. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fertőtlenítésre.

Még a Domestos előtti időkben ezt használták mindenre.

2021. ápr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én lefolyó tisztításra használom.

Wc tartályt és a wct is ezzel szoktam kifertotleniteni.

2021. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akinek draga a Domestos, hypot hasznal helyette. Gondolom :)
2021. ápr. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A minap a felmosóvödörbe tettem belőle, és beleáztattam a felmosófejet is, szépen megtisztította.

Nálunk a '100' Ft-os boltban lehet kapni apró zacskóban hypó port, elvileg 5 literre lenne elég, de nem szoktam kiméricskélni, csak szórok bele a felhasználási helyre egy keveset és arra öntöm a vizet. Igyekszem nem túl gyakran használni, mert nem igazán környezetbarát.

2021. ápr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 ez nem igaz. Nálunk van domestos és hipo is, de ha valami extra fertőtlenítést igényel/nagytakarítás van, akkor inkább a hipot használom, hetkoznapokra pedig elég a domestos.
2021. ápr. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5# hatóanyag ugyanaz, ugyan úgy fertőtlenítenek,csak a hyponak rövid a szav ideje( és olcsóbb).

Ezért jobb a fent említett por alak.

2021. ápr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A hipó fertőtlenítésre való.

A domestos,a hipó ès bármely fertőtlenítő szer nagyrèszben hipokloridot tartalmaz.

Nátrium-Hipoklorid.

2021. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A hipó viszonylag tömény, erősen lúgos nátrium-hidroxid oldatban elnyeletett klórgázt tartalmaz, immár nátrium-hipoklorit formában. Ebből a hipokloritból szabadul fel a levegőből elnyelt szén-dioxid hatására a fertőtlenítő és fehérítő hatású hipoklórossav. A lúgos közeg pedig egyben jó zsíroldó (elszappanosító) hatású. Lepedő fehérítésére is alkalmas, hideg vízben, hosszú ideig történő áztatás során. Nem csodaszer, mert oxidációnak ellenálló foltokra nem hat.
2021. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!